گیم

درآمد استریمرهای بزرگ از توییچ چقدر است؟

همان‌طور که به احتمال زیاد در جریان باشید، اخیراً سایت توییچ توسط یک هکر ناشناس هک شده است و داده‌های مختلف و مهمی از آن در اینترنت به اشتراک گذاشته شده است.

فناوری برتر دیجیتال به نقل از دیجی کالا؛ این یکی از عظیم‌ترین هک‌های انجام شده در این مدت بوده و برای توییچ تا به اکنون سابقه نداشته است. داده‌های هک ‌شده از طریق یک فایل ۱۲۵ گیگابایتی در روز چهارشنبه قبلی روی ۴Chan بارگذاری شده است. طبق گزارش VGC، یکی از اهداف اصلی این امر ایجاد اختلال و فراهم کردن رقابت بیشتر در فضای سرویس‌های استریم بوده؛ زیرا از دید این هکر فضا و جامعه‌ی کاربری توییچ فضایی بسیار مسموم دارد.

حتی توییچ هم مدت کوتاهی پس از انتشار این خبر به‌صورت رسمی بیان کرد: «ما می‌توانیم تأیید کنیم که حفره‌هایی در سیستم امنیتی ما ایجاد شده است. تیم‌های ما فوراً در حال کار برای درک شدت و بزرگی این اتفاق هستند. به محض اینکه اطلاعات بیشتری در دسترس ما قرار گیرد، آن‌ها را با شما به اشتراک خواهیم گذاشت. از اینکه با ما همراه بودید متشکریم.»

با این حال، در میان اطلاعات فاش شده، یکی از جنجالی‌ترین مباحتی که موردتوجه بسیاری از بازیکنان قرار گرفته و در اینترنت دست‌به‌دست شده، لیست بیش‌ترین پرداخت‌های توییچ به بعضی از استریمرها است که بیش‌ترین رقم‌های پرداختی را به خود اختصاص داده‌اند. این آمار نشان می‌دهد که توییچ از اوت ۲۰۱۹ تا سپتامبر ۲۰۲۱ چقدر به استریمرها پرداختی داشته است. رقم بالای درآمد این صد استریمر به حدی بوده است که واکنش‌های زیادی را در شبکه‌های اجتماعی در پی داشته و باعث تعجب‌های زیادی شده است.

یکی از کاربران توییتر با نام KnowSomething که این لیست را به تفکیک در توییتر به انتشار رسانده، اشاره کرده است که این ارقام فقط هزینه‌ای است که تویچ به‌صورت مستقیم به این کاربران پرداخت کرده است و به احتمال زیاد شامل چیزهایی مانند هزینه‌های به دست‌ آمده از طریق تعداد مشترکان و تبلیغات قرار داده شده است. با این حال، طبیعی است که درآمدی که خارج از توییچ و از طریق چیزهایی مثل یوتیوب، اسپانسرها، بخشش‌های خارجی (دونیت‌های خارجی) و کالاهای دیگر به دست آمده، در این آمار محسوب نشده است. از زمان فاش شدن، این فهرست، سه استریمر این ارقام را تأیید کرده‌اند.

در میان فهرستی که از ۱۰۰ استریمر پردرآمد توییچ منتشر شده است، ۸۱ استریمر در این بازه‌ی دو ساله بیش از ۱ میلیون دلار درآمد داشته‌اند. بیش‌ترین درآمد متعلق به Critical Role است. اگر با Critical Role آشنایی ندارید، آن‌ها تیمی از صداپیشگان شناخته‌شده و حرفه‌ای هستند که به تجربه‌ی بازی رومیزی معروف سیاهچاله‌ها و اژدهایان (Dungeons & Dragons) می‌پردازند. طبق این گزارش، آن‌ها در طول دو سال گذشته بیش از ۹.۶ میلیون دلار از توییچ درآمد داشته‌اند.

می‌توانید بخشی از این فهرست را در پایین مشاهده کنید.

رتبه نام استریمر در آمد در بازه‌ی اوت ۲۰۱۹ تا سپتامبر ۲۰۲۱
۱ CriticalRole ۹.۶ میلیون دلار
۲ xQcOW ۸.۴ میلیون دلار
۳ summit1g ۵.۸ میلیون دلار
۴ Tfue ۵.۲ میلیون دلار
۵ NICKMERCS ۵ میلیون دلار
۶ ludwig ۳.۲ میلیون دلار
۷ TimTheTatman ۳.۲ میلیون دلار
۸ Altoar ۳ میلیون دلار
۹ auronplay ۳ میلیون دلار
۱۰ LIRIK ۲.۹ میلیون دلار
۱۱ __unknown__ ۲.۸ میلیون دلار
۱۲ Gaules ۲.۸ میلیون دلار
۱۳ HasanAbi ۲.۸ میلیون دلار
۱۴ Asmongold ۲.۵ میلیون دلار
۱۵ loltyler1 ۲.۴ میلیون دلار
۱۶ RanbooLive ۲.۴ میلیون دلار
۱۷ MontanaBlack88 ۲.۳ میلیون دلار
۱۸ ibai ۲.۳ میلیون دلار
۱۹ Castro_1021 ۲.۳ میلیون دلار
۲۰ MOONMOON ۲.۲ میلیون دلار
۲۱ TheRealKnossi ۲.۱ میلیون دلار
۲۲ moistcr1tikal ۲ میلیون دلار
۲۳ Mizkif ۲ میلیون دلار
۲۴ CohhCarnage ۲ میلیون دلار
۲۵ shroud ۲ میلیون دلار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا