تکنولوژی

جدیدترین به‌روزرسانی تلگرام در اپ استور فیلتر شد

از زمانی که شرکت اپل، فروشگاه اپ استور را راه اندازی کرده است، طراحان بزرگ و کوچک مشکلاتی در فرآیند تایید این شرکت پیدا کرده‌اند که انتشار اپلیکیشن‌های آنها را به تاخیر انداخته یا به کلی حذف کرده است.

به گزارش فناوری برتر دیجیتال به نقل از ایسنا، اپلیکیشن پیام رسان تلگرام جدیدترین اپلیکیشنی است که با این مشکل روبرو شده است. پاول دوروف، مدیرعامل تلگرام دهم اوت پیامی در کانال تلگرام خود منتشر و اعلام کرد جدیدترین به‌روزرسانی این اپلیکیشن دو هفته است که در پروسه بازبینی اپل مانده و این شرکت هیچ اشاره‌ای به دلیل نگه داشتن آن نکرده است.

طبق گزارش وب سایت ورج، این به‌روزرسانی نهایتا منتشر شد و دوروف در این باره در تلگرام اطلاع رسانی کرد. مدیرعامل تلگرام گفت: اپل به تلگرام اعلام کرده است باید قابلیت جدیدی به نام “تل‌ایموجی” که به گفته دوروف، نسخه متحرک کیفیت بالاتری در مقایسه با ایموجی‌های استاندارد است را حذف کند. این ایموجی‌ها، شبیه ایموجی‌هایی هستند که اپل استفاده می‌کند اما پویایی آنها کمک می‌کند پیام رسانی اندکی گویاتر شود.

دوروف گفت: این حرکت گیج کننده‌ای از سوی اپل بود زیرا “تل‌ایموجی” بعد جدیدی به ایموجی ثابت و با کیفیت پایین آورده و اکوسیستم آنها را به طرز قابل توجهی غنی خواهد کرد.

این که قابلیت مذکور چطور اکوسیستم کلی اپل را غنی می‌کند، هنوز به طور کامل مشخص نیست، اما این اقدام اپل واقع گیج کننده است زیرا تلگرام پیش از این گزینه‌های ایموجی و استیکری عرضه کرده که بسیار فراتر از مجموعه ایموجی‌های یافته شده در iOS بودند. در واقع، دوروف گفته است بیش از ۱۰ دسته ایموجی جدید در جدیدترین به‌روزرسانی تلگرام وجود دارد و این شرکت زمان خواهد گذاشت تا “تل‌ایموجی” را منحصرتر و شاخص‌تر کند.

بر اساس گزارش وب سایت انگجت، در جدیدترین به‌روزرسانی تلگرام، بهبودهای زیادی در ارتباط با ایموجی صورت گرفته است. این شرکت یک “پلتفرم ایموجی باز” را راه اندازی می‌کند که در آن همه می‌توانند ایموجی‌های خود را بارگزاری کنند و مشترکان سرویس پولی تلگرام می‌توانند از ایموجی‌ها استفاده کنند. کاربرانی که مشترک پولی تلگرام نیستند، می‌توانند ایموجی‌های سفارشی سازی شده را مشاهده و از آنها در پیامهای ذخیره شده، استفاده کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا