فناوری اطلاعات

جانشین اندروید از طراحان دعوت به مشارکت کرد

گوگل از طراحان برای مشارکت در سیستم عامل فوچسیا (Fuchsia) که به عنوان جانشین احتمالی اندروید شناخته می شود، دعوت کرد.

به گزارش البرز فاوا نیوز به نقل از ایسنا، فوچسیا از سال ۲۰۱۶ در دست طراحی قرار دارد و گوگل اکنون علنا از طراحان دعوت کرده است در این پروژه که به عنوان یک سیستم عامل کد باز همه منظوره توصیف می کند، مشارکت کنند.

فوچسیا یک سیستم عامل مبتنی بر قابلیت منبع باز است که در حال حاضر توسط گوگل در حال توسعه است. این اولین بار برای عموم مردم مشهور شد که این پروژه در اوت ۲۰۱۶ و بدون هیچ گونه اعلامیه رسمی در قالب گیت خود میزبان ظاهر شد. این نام به معنای “صورتی + بنفش = Fuchsia (سیستم عامل جدید)” است که اشاره ای به رنگ صورتی (اولین تلاش اپل در یک سیستم عامل مبتنی بر میکرو هسته بر روی شی گرا) و بنفش (نام رمز اصلی آیفون) است. بر خلاف سیستم عامل‌های قبلی توسعه یافته گوگل مانند سیستم عامل کروم و اندروید که مبتنی بر هسته لینوکس هستند، فوچسیا بر اساس هسته جدیدی به نام Zircon بنا شده‌است.

گوگل اعلام کرده که اولویتهای سیستم عامل جدید شامل امنیت، قابلیت به روزشدن و عملکرد هستند که حداقل دو مورد از آنها بزرگترین نقطه ضعفهای اندروید محسوب می شوند. شرکت پاندا سکیوریتی در گزارش سال ۲۰۱۹ خود اعلام کرد دستگاههای اندرویدی ۵۰ برابر بیشتر از دستگاههای iOS اپل در معرض آلودگی بدافزارها قرار دارند. ماهیت غیریکپارچه اندروید هم به معنای آن است که بسیاری از دستگاههای اندورید تا یک سال پس از عرضه شدن، جدیدترین نسخه به روز شده سیستم عامل اندروید را دریافت نمی کنند.

جانشین اندروید از طراحان دعوت به مشارکت کرد

فوچسیا هنوز راه درازی برای راه یافتن به دستگاهها در پیش دارد. این سیستم عامل رابط کاربری ندارد و شمار محدودی از سخت افزارها می توانند در این مرحله با این سیستم عامل کار کنند.

بر اساس گزارش فوربس، گوگل  نقشه راه فنی منتشر کرده که اقدامات بعدی برای این سیستم عامل را تشریح می کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا