تکنولوژی

تراشه امنیتی جدید سامسونگ امنیت را به کارت‌های اعتباری اضافه می‌کند

شرکت سامسونگ امروز از آی سی امنیتی اثر انگشت جدید (مدار مجتمع) برای کارت‌های اعتباری رونمایی کرد. در ادامه با این چیپست که نقش مهمی در ارتقای سطح امنیتی کارت‌های پرداخت خواهد داشت، بیشتر آشنا می‌شویم.

چیپست S3B512C اولین تراشه امنیتی یکپارچه‌ای است که اطلاعات بیومتریک را از طریق حسگر اثرانگشت شناسایی، داده های رمزگذاری شده را با یک SE ضد دستکاری ذخیره و احراز هویت کرده و آن‌ها را با یک پردازنده امن (Secure Processor) تجزیه و تحلیل می‌کند.

ترکیب سه عملکرد مجزا در یک تراشه به تولیدکنندگان کارت کمک می‌کند تا تعداد تراشه‌های مورد نیاز را کاهش داده و فرآیندهای طراحی کارت را برای کارت‌های اعتباری بیومتریک بهینه کنند.

از این رو کارت‌های دارای تراشه جدید به لطف عدم نیاز به وارد کردن پین روی صفحه‌کلید دستگاه پوز یا غیره، امکان پرداخت سریع‌تر و مطمئن‌تر را فراهم می‌کنند. همچنین بدین شکل، احتمال تراکنش‌های کلاهبرداری انجام شده با کارت‌های سرقتی نیز به میزان قابل توجهی کاهش می‌یابد.

داده‌های اثر انگشت رمزگذاری‌شده در یک SE دارای گواهینامه EMVCo و سطح تضمین ارزیابی معیارهای مشترک 6+ (CC EAL 6+) ذخیره می‌شوند. در پی آن، یک الگوریتم اختصاصی شناسایی اثر انگشت با پردازنده امن کار می‌کند تا به طور ایمن و دقیق، هویت کاربر را تأیید کند.

همچنین یک فناوری ضد جعل در این چیپست وجود دارد که از دور زدن سیستم امنیتی توسط کاربران غیرمجاز به وسیله ابزارهایی مانند اثر انگشت مصنوعی جلوگیری می‌کند.

تراشه امنیتی جدید سامسونگ

Kenny Han، معاون بازاریابی سیستم LSI در شرکت سامسونگ الکترونیکس، در این رابطه گفت:

S3B512C یک حسگر اثرانگشت، عنصر امن (SE) و پردازشگر امن را ترکیب و لایه‌ای از احراز هویت و امنیت را در کارت‌های پرداخت اضافه می‌کند.

به گفته او تراشه امنیتی S3B512C اساساً برای کارت‌های اعتباری طراحی شده است، اما می‌تواند در کارت‌هایی که به احراز هویت بسیار ایمن مانند شناسایی دانشجو یا کارمند، عضویت یا دسترسی به ساختمان نیاز دارند نیز استفاده شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا