تکنولوژی

تراشه‌ی گوگل تنسور، همان اگزینوس عرضه‌نشده‌ی سامسونگ است

چند روز قبل گوگل رسما اعلام کرد که گوشی‌های پیکسل ۶ و پیکسل ۶ پرو از تراشه‌ی اختصاصی این شرکت بهره می‌برند. طی ماه‌های گذشته برخی از افشاگران اعلام کردند که سامسونگ سازنده‌ی این تراشه است و حالا طبق یک گزارش جدید، این تراشه که گوگل تنسور نام دارد در واقع همان اگزینوس ۹۸۵۵ محسوب می‌شود که هیچوقت راهی بازار نشده است.

فناوری برتر دیجیتال به نقل از دیجی کالا؛ گفته می‌شود این چیپست همزمان با اگزینوس ۹۹۲۵ توسعه پیدا کرده که قرار است با نام اگزینوس ۲۲۰۰ همراه با سری گلکسی S22 عرضه شود. برای یادآوری باید بگوییم که این چیپست برای اولین بار از پردازنده‌ی گرافیکی AMD بهره می‌برد. به نظر می‌رسد اگزینوس ۹۸۵۵ شباهت زیادی به اگزینوس ۹۸۴۰ دارد که در نهایت با نام اگزینوس ۲۱۰۰ برای سری گلکسی S21 به کار گرفته شد. بنابراین احتمالا عملکرد تراشه‌ی اختصاصی گوگل چیزی بین اگزینوس ۲۱۰۰ و اگزینوس ۲۲۰۰ خواهد بود.

این موضوع با تاریخ عرضه‌ی تراشه‌های موردنظر هم مطابقت دارد. سامسونگ اوایل ۲۰۲۱ از اگزینوس ۲۱۰۰ رونمایی کرد و گوگل هم اواخر ۲۰۲۱ می‌خواهد از چیپست تنسور رونمایی کند و در نهایت اوایل ۲۰۲۲ باید انتظار معرفی اگزینوس ۲۲۰۰ را داشته باشیم. اگر این اطلاعات واقعیت داشته باشند، ظاهرا سامسونگ نقش بسیار مهمی را در توسعه‌ی اولین تراشه‌ی اختصاصی گوگل ایفا کرده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا