تکنولوژی

تاکید مشترک وزیر علوم و معاون رئیس جمهور بر توسعه دانش بنیان‌ها

وزیر علوم تحقیقات و فناوری و معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در بازدید از پارک فناوری پردیس به طور مشترک بر توسعه شرکت های دانش بنیان و نوآور و حمایت از آنها تاکید کردند.

فناوری برتر دیجیتال به نقل از پارک فناوری پردیس،‌ وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ظهر امروز به میزبانی سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور از پارک فناوری پردیس بازدید کرد و از نزدیک با شرکت های فناور و دانش بنیان عضو پارک دیدار و به گفتگو با آنها پرداخت.

سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در این بازدید گفت:‌ انشاالله امسال سال خوبی برای توسعه شرکت های دانش بنیان باشد. با توجه به شعار سال این از آن فرصت های استثنایی ست که در اختیار این حوزه قرار گرفته است.

ستاری افزود: ما تفاهمی که در دولتی داریم و امروز هم در جلسه هیئت دولت تاکید شد این است که معاونت علمی با وزارتخانه‌های اصلی اقتصادی کشور، برنامه های اینها را (در حوزه دانش بنیان) تا پایان فروردین ماه نهایی می کند و در دولت به تصویب می رساند.

وی گفت: وزاری بزرگ اقتصادی و تمام بازیگران اصلی اقتصادی کشور باید به این حوزه بیایند و در کنار ما از این فرصت طلایی استفاده کنند.

زلفی گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری نیز در این بازدید اظهار داشت: عمده ترین کاری که ما تلاش می کنیم در سال جدید انجام دهیم این است که شرایطی را ایجاد کنیم که افراد صاحب ایده، فرصتی برایشان ایجاد شود که بتوانند ایده خودشان را در میدان عمل آزمایش کنند و انشاالله شرایط تبدیل شدن ایده به محصول را انجام دهند.

زلفی گل اضافه کرد: در راستای این ایده تلاش می کنیم در پارک های علم و فناوری و مراکز رشد ما، موسسات شتابدهنده ها را مستقر کنیم و تسهیلات به آنها دهیم تا این موسسات بتوانند افراد صاحب ایده را جذب کنند و شرایطی ایجاد کنند که ایده های آنها در مسیر تبدیل شدن به تولید قرار گیرد و در نهایت به شرکت های دانش بنیان تبدیل شوند.

او در نهایت گفت: امیدواریم که تمامی امکانات کشور بسیج شود تا بر مبنای علم، فناوری و نوآوری در راستای اشتغال آفرینی قرار گیریم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا