تکنولوژی

بلند پروازی سامسونگ برای تولید دوربین گوشی ۶۰۰ مگاپیکسلی

بلند پروازی سامسونگ برای تولید دوربین گوشی ۶۰۰ مگاپیکسلی؛ منابع نزدیک به سامسونگ از برنامه‌ریزی این شرکت برای تولید حسگر جدید دوربین گوشی با دقت ۶۰۰ مگاپیکسل خبر داده‌اند.

به گزارش البرز فاوا نیوز به نقل از مهر، در اوایل سال جاری میلادی یوگین پارک معاون واحد حسگر شرکت سامسونگ از برنامه‌ریزی این شرکت برای تولید حسگر دوربین تازه ای خبر داده که بتواند دقتی بیش از چشم انسان داشته باشد.

دقت چشم انسان در حدود ۵۷۶ مگاپیکسل برآورد شده است و بنابراین حسگر دقیق‌تر از چشم انسان از دقتی در حدود ۶۰۰ مگاپیکسل برخوردار خواهد بود.

البته تولید چنین حسگری چالشی بسیار اساسی خواهد بود. زیرا جای دادن تعداد زیادی پیکسل بر روی یک حسگر بدون افزایش ابعاد آن حسگر کار ساده ای نیست. قدرتمندترین حسگر دوربین تولیدشده توسط سامسونگ تا به امروز ۱۰۸ مگاپیکسلی بوده است.

حسگر ۶۰۰ مگاپیکسلی گوشی زوم کردن بر روی سوژه در حین عکاسی و فیلم برداری بدون کاهش کیفیت تصویر را ممکن می‌کند. اما چنین حسگری بزرگ و محدب خواهد بود و نصب آن بر روی پشت گوشی‌ها مشکلاتی را ایجاد خواهد کرد. این حسگر احتمالاً ۱۲ درصد از قاب پشت گوشی را اشغال کرده و ممکن است ارتفاع برآمدگی آن به ۲۲ میلیمتر برسد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا