فناوری اطلاعات

افشای جاسوسی طولانی مدت آمازون از رانندگان

پس از مدت‌ها افشا شده که یکی از نرم افزارهای آمازون با استفاده از هوش مصنوعی و با استفاده از دوربین‌های ون‌های این شرکت از رانندگان جاسوسی می‌کرده است.

به گزارش البرز فاوا نیوز به نقل از مهر، آمازون از سال‌ها قبل از اپلیکیشنی به نام منتور برای بررسی لحظه به لحظه انتقال و تحویل بسته‌ها و محموله‌ها به گیرندگان استفاده می‌کرد. اگر چه ادعا می‌شد هدف از این نرم افزار حفظ امنیت و افزایش بهره‌وری رانندگان است، اما در عمل این اپلیکیشن برای جاسوسی از رانندگان در لحظه به لحظه رانندگی استفاده می‌شد.

رانندگان آمازون موظف بودند در ابتدای آغاز شیفت کاری خود وارد محیط اپلیکیشن منتور شوند و در صورتی که در حین رانندگی اقداماتی مانند افزایش ناگهانی سرعت، ترمز ناگهانی، استفاده غیردقیق از کمربند ایمنی، بیکار گشتن و غیره را انجام می‌دادند، تمامی این رفتارها در نرم افزار منتور ثبت می‌شد و داده‌های مذکور در بازه‌های زمانی هفت روزه در اختیار شرکت آمازون قرار گرفته و بر این اساس شرکت یادشده به هر یک از رانندگان خود امتیاز می‌داد.

نمره کامل اختصاص یافته به هر راننده توسط اپلیکیشن منتور ۸۰۰ امتیاز بود و در صورتی که راننده‌ای به علت تخلفاتش نمره‌ای کمتر از ۴۹۹ امتیاز دریافت می‌کرد به صورت موقت تعلیق می‌شد.

برنامه منتور بسیار سختگیرانه عمل کرده و مشکلات زیادی را برای رانندگان ایجاد می‌کرد. به عنوان مثال، این برنامه در صورت زنگ خوردن گوشی کاربران و حتی در صورت پاسخ ندادن رانندگان به تماس‌ها برای آنها نمره منفی ثبت می‌کرد. علت آن بود که این برنامه قادر به متمایز کردن پاسخ‌ها از عدم پاسخ‌ها نبود. بررسی‌ها نشان می‌دهد اپلیکیشن یادشده برای جاسوسی دائمی از بیش از ۱۳۰۰ راننده مورد استفاده قرار گرفته است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا