کامپیوتر

اعلام رسمی علت ذوب شدن کانکتور تغذیه کارت‌ گرافیک GeForce RTX 4090

سرانجام انویدیا یک بیانیه رسمی درباره ذوب شدن کانکتور تغذیه 12VHPWR کارت‌های گرافیک GeForce RTX 4090 منتشر کرد. نتیجه تحقیقات انویدیا توصیه‌های پیشین را تأیید می‌کند. علت ذوب شدن کانکتور RTX 4090 را در شهر سخت افزار بخوانید.

فناوری برتر دیجیتال به نقل از شهر سخت افزار؛ همان‌طور که احتمالاً می دانید، برخی رسانه‌ها اقدام به بررسی ذوب شدن کانکتور تغذیه 12VHPWR کارت گرافیک RTX 4090 کرده‌اند و علت‌های مختلفی چون نقص تولید، خطای کاربر در نصب کارت گرافیک و نظیر آنها مطرح شده است. با این حال به نظر می‌رسد یافته‌های رسانه GamersNexus از همه دقیق‌تر باشد.

چند روز قبل رسانه GamersNexus نتیجه آزمایش‌های طولانی بر روی کانکتور تغذیه 16 پینی 12VHPWR را منتشر کرد که نشان می‌داد تا با درست جا نزدن کانکتور می‌توان باعث ذوب شدن آن شد. جا نزدن کامل کانکتور می‌تواند ناشی از خطای کاربر، نقص در تولید خود کانکتور و وجود جسم خارجی لابلای آن باشد.

خوشبختانه بالاخره انویدیا هم نتایج بررسی‌های رسمی خود را اعلام کرد. آن‌طور که انویدیا می‌گوید، جمعاً 50 مورد ذوب شدن کانکتور تغذیه RTX 4090 گزارش شده است که نتایج بررسی‌های اولیه نشان می‌دهد ناشی از درست جا نزدن کانکتور تغذیه و اتصال ضعیف آن است.

حالا به نظر می‌رسد ذوب شدن کانکتور تغذیه 12VHPWR کارت‌های گرافیک RTX 4090 ناشی از لق زدن و اتصال ضعیف آنها باشد. احتمالاً هنگامی که کانکتور تغذیه به طور کامل و صحیح جا زده نمی‌شود، اتصال میان قطعات فلزی رسانا موجود بر روی کانکتور مادگی و نری ضعیف خواهد بود که در زمان عبور شدت جریان بالا موجب افزایش بیش از حد دما و حتی بروز جرقه‌های کوچک خواهد شد.

انویدیا به خریداران کارت‌های گرافیک RTX 4090 توصیه کرده با دقت کانکتور تغذیه کارت گرافیک را جا بزنند. حتی انویدیا توصیه کرده بهتر است ابداً کانکتور تغذیه کارت گرافیک را وصل کنید و سپس آن را بر روی مادربرد و کیس نصب کنید. با این کار راحت‌تر می‌توان با بررسی چشمی از جا رفتن کامل کانکتور مطمئن شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا