فناوری اطلاعات

از فعال شدن اپراتورهای اینترنت ماهواره‌ای به شرط پذیرش قوانین، استقبال می‌کنیم

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه سه هزار روستا هنوز به اینترنت متصل نیستند که از طریق اینترنت ماهواره ای می توان آن‌ها را به اینترنت متصل کرد، گفت: ما از فعال شدن اپرتوارهایی که اینترنت را به شکل ماهواره‌ای ارائه می‌دهند استقبال می‌کنیم، مشروط بر اینکه قواعد سرزمینی (landing right) ما را بپذیرند.

فناوری برتر دیجیتال وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، عیسی زارع‌پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیأت دولت در گفت‌وگو با خبرنگاران گفت: ما از فعال شدن اپرتوارهایی که اینترنت را به شکل ماهواره‌ای ارائه می‌دهند استقبال می‌کنیم، مشروط بر اینکه قواعد سرزمینی (landing right) ما را بپذیرند. هم اکنون هم  اپراتورهایی هستند که از اینترنت ماهواره‌ای برای فعال شدن اینترنت در روستا خدمات می‌دهند.

وی خاطر نشان کرد: سه هزار روستا هنوز به اینترنت متصل نیستند که با این اقدام می‌توان آن‌ها را به اینترنت متصل کرد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تصریح کرد: در مدت اخیر، مصرف ترافیک بین‌المللی اپراتورها کاهش یافته اما با توجه به استفاده روز افزون کاربران از سکوهای داخلی مجموع ترافیک داخل و بین الملل کشور نسبت به پیش از محدودیتها افزایش یافته است. محل درآمد اپراتورها هم فقط ترافیک بین‌الملل نیست، بلکه از محل تماسهای صوتی و ترافیک داخل هم درآمد دارند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا