گیم

اجرای دوره کاردانی برنامه‌سازی بازی در دانشگاه علمی‌کاربردی

سرپرست دفتر برنامه‌ریزی درسی دانشگاه جامع علمی‌کاربردی، از برگزاری دوره کاردانی فنی برنامه‌سازی بازی در این مرکز آموزشی خبر داد.

به گزارش فناوری برتر دیجیتال به نقل از ایسنا، علیرضا جمالزاده با بیان اینکه با تصویب شورای برنامه‌ریزی آموزشی و درسی  دانشگاه علمی‌کاربردی برای نخستین بار دوره کاردانی فنی برنامه‌سازی بازی برگزار می‌شود، توضیح داد: دانش آموختگان این رشته طی فرآیند آموزشی، مهارت‌ها و شایستگی‌هایی نظیر ساخت بازی‌های دیجیتال و رسانه‌های تعاملی با به کارگیری زبان های برنامه نویسی، آزمایش بازی، ساخت بازی با سطح و معماری مناسب دارای نور و جلوه های ویژه، به کارگیری موتورهای بازی، اسکریپت نویسی، به کارگیری گرافیک کامپیوتری، صداگذاری و ساخت جلوه های ویژه برای بازی و برخط سازی بازی را کسب می‌کنند.

وی افزود: دانش آموختگان این رشته می‌توانند در مشاغلی از جمله تولید کننده بازی، تکنسین توسعه دهنده بازی و برنامه نویس بازی مشغول فعالیت شوند.

این دوره برای نخستین بار در سطح کشور برگزار می شود و تمامی محتوای آن باتوجه به آخرین دستاوردهای حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات تدوین شده است و به دلیل داشتن بازار کار و نیاز جامعه از جذابیت خاص برای اشتغال برخوردار است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه جانمع علمی‌کاربردی، جمالزاده خاطرنشان کرد: ارائه دروسی نظیر طراحی و توسعه بازی، ابزارهای طراحی گرافیکی، صداسازی و تصویرسازی دیجیتال، Game Testing، موتورهای بازی (Unity/Unreal Engine)، به‌کارگیری ابزارهای سخت‌افزاری و نرم‌افزاری VR/AR در بازی‌سازی ، روش های مدل سازی گرافیکی و جلوه های ویژه در کنار ۵۱۲ ساعت آموزش عملی در محیط کار واقعی در قالب دروس کاربینی و کارورزی ۱ و ۲ به همراه مدرسان و خبرگان باتجربه در این حوزه شغلی ، زمینه های توانمندسازی دانشجویان را فراهم می‌سازد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا