فناوری اطلاعات

آغاز به کار دومین رویداد رویازی

رویداد رویازی ۲ در راستای توسعه و اقتصادی کردن انیمیشن در کشور و با هدف ورود به بازار و تولید آغاز به کار کرد.

به گزارش البرز فاوا نیوز؛ پرویز کرمی مشاور معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در مراسم آغاز به کار دومین رویداد رویازی ۲ (پیچ بزرگ تهران) گفت: دومین رویداد رویازی ۲ در راستای شکل دهی زیست بوم اقتصاد دانش بنیان توسط ستاد معاونت فناوری نرم و هویت ساز شکل گرفت؛ همچنین این معاونت به دنبال تثبیت گفتمان علوم و فناوری در جامعه و ایجاد اقتصاد دانش بنیان فعالیت‌های خود را از سال های قبل آغاز کرد و در همین راستا موضوع اقتصاد دانش بنیان را در تمام بخش ها ساری و جاری کرد.

وی از هدف‌گذاری و شکل‌گیری زیست بوم با همکاری دانشگاه و پارک‌ها علم و فناوری خبر داد و افزود: در همین زمینه صندوق سرمایه گذاری و مراکز نوآوری و کارخانه نوآوری نیز راه‌اندازی شد و هم‌اکنون حدود ۶‌هزار استارتاپ در کشور فعال است.

کرمی ادامه داد: برای توسعه و اقتصادی کردن انیمیشن در کشور، رویداد رویازی شکل گرفت. هم‌اکنون گردش مالی صنایع خلاق و انیمیشن در دنیا حدود ۲هزار و ۷۰۰میلیارد دلار است که از این میزان متاسفانه سهم ایران کمتر از یک میلیارد دلار است؛ همچنین درآمد کشورمان از حوزه صنایع خلاق و انیمیشن ۶۰ میلیارد تومان در سال است.

وی ادامه داد: رویداد رویازی ۲ به دنبال اقتصادی کردن انیمیشن در کشور است به همین منظور دو موضوع تولید کاراکتر و انیمیشن را در دستور کار خود قرار داده است تا از این طریق با ورود به بازار و تولید بتواند اصول علمی و اقتصادی این حوزه را توسعه دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا