تکنولوژی

آزمایش ابزار جدید درآمدزایی در اینستاگرام

اینستاگرام سرگرم آزمایش یک قابلیت انعام دهی است که راه جدیدی برای درآمدزایی تولیدکنندگان محتوا در این شبکه اجتماعی فراهم می‌کند.

به گزارش فناوری برتر دیجیتال به نقل از  ایسنا، این قابلیت آزمایشی که در داخل اینستاگرام، “گیفتس” (Gifts) نامیده می شود، تولیدکنندگان محتوا را قادر می سازد از طریق ریلزها (کلیپ‌های ویدیویی کوتاه) پول دربیاورند. این خبر نخستین بار توسط بیزنس اینسایدر منتشر شد.

سخنگوی شرکت مِتا پلتفرمز – شرکت مادر اینستاگرام- به وب سایت فناوری تِک کرانچ درباره این ابزار گفت: این قابلیت یک نمونه اولیه داخلی بوده  و به صورت بیرونی آزمایش نشده است.

این قابلیت نخستین بار توسط الساندرو پالوسی، طراح برنامه معروف در ژوییه که اینستاگرام سرگرم طراحی این قابلیت تحت نام “تقدیر محتوا” بود، کشف شد. بر اساس اسکرین‌شات‌هایی که پالوسی منتشر کرد، این قابلیت به تولیدکنندگان محتوا اجازه می دهد گزینه ای را فعال کنند که به هواداران آنها امکان می دهد گیفت به آنها ارسال کنند. تولیدکنندگان محتوا همچنین می توانند واجد بودن استفاده از این قابلیت را در تب جدید گیفت در تنظیمات اپلیکیشن خود چک کنند. این اسکرین‌شات‌ها همچنین نشان می دهند کاربران می توانند گیفت را از طریق دکمه‌ای که در انتهای ریلز قرار دارد، ارسال کنند.

گیفتس تنها قابلیت انعام دهی مِتا نیست. اینستاگرام در سال ۲۰۲۰، قابلیت “بج” (Badges) را عرضه کرد که به کاربران امکان می‌دهد حمایت خود از تولیدکنندگان محتوا را در هنگام ویدیوهای زنده نشان دهند. بج می‌تواند بین ۹۹ سنت، ۱.۹۹ دلار یا ۴.۹۹ دلار ارزش داشته باشد.

هنگامی که بجی را هنگام تماشای یک ویدیوی زنده خریداری می‌کنید، یک آیکن قلب کنار نام شما در قسمت نظرات ظاهر می‌شود. با افزوده شدن احتمالی گیفت، اینستاگرام برای تولیدکنندگان محتوا راهی برای درآمدزایی از طریق پخش زنده و ریلز فراهم می‌کند.

البته باید توجه کنیم که مانند هر قابلیت داخلی دیگری، معلوم نیست اینستاگرام چه زمانی قصد دارد قابلیت گیفت را به کاربران عرضه کند. عرضه این قابلیت تعجب‌آور نیست زیرا پلتفرم‌های دیگر تاکنون ابزارهای مشابهی برای درآمدزایی تولیدکنندگان محتوا عرضه کرده اند.

بر اساس گزارش تِک کرانچ، تیک تاک که بزرگترین رقیب اینستاگرام است، انعام‌دهی مستقیم برای تولیدکنندگان محتوا را دسامبر گذشته معرفی کرد. بعلاوه، توییتر در ماه مه سال ۲۰۲۱ قابلیتی به نام  Tip Jar عرضه کرد که طراحی شده است تا به کاربران اجازه دهد با طی چند مرحله، به تولیدکنندگان محتوا انعام فوری دهند. حتی تامبلر هم یک قابلیت Tip Jar دارد که اوایل سال میلادی جاری راه اندازی شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا