موبایل

SOS اضطراری اپل از طریق ماهواره جان دو نفر را در کانادا نجات داد

ویژگی SOS اضطراری اپل از طریق ماهواره مدتی است که در دسترس است. این ویژگی که منجر به داستان‌های بقای متعددی شده است، تقریباً یک بازی را تغییر می‌دهد. یک مورد اخیر این را تأیید می کند، زیرا دو زن ناپدید شده در کانادا با کمک اورژانس SOS از طریق ویژگی ماهواره ای پیدا شدند.

فناوری برتر دیجیتال به نقل از گیزموچاینا؛  اخیراً گزارش شده است که دو زن پس از بازدید از آلبرتا در حال سفر به خانه بودند که در نزدیکی مک براید، روستای کوچکی در بریتیش کلمبیا، کانادا گم شدند. متأسفانه در حین تلاش برای یافتن راه بازگشت، دچار سانحه رانندگی شده و در منطقه ای بدون دریافت تلفن همراه گیر افتادند.

آنها قبل از برخورد با “دیوار برفی” که نشان می دهد گاوآهن در کجا متوقف شده است، حدود 20 کیلومتر از جاده عبور کردند و گیر کردند. این دو زن در وضعیت نسبتاً ناامیدکننده ای قرار داشتند. خوشبختانه یکی از این خانم‌ها آیفون 14 داشت و فکر می‌کرد که از قابلیت جدید Emergency SOS از طریق ماهواره استفاده کند. آنها با استفاده از آیفون 14 توانستند یک پیام و موقعیت مکانی خود را به مرکز تماس اپل ارسال کنند.

از آنجا، مرکز تماس اپل با مرکز تماس «Northern911» در کانادا تماس گرفت، که سپس تماس با خدمات اضطراری را فعال کرد. تیم های امدادی خودرو را از برف بیرون کشیدند و به آن کمک کردند تا دور بزند و به سمت بزرگراه حرکت کند. دوایت یوچیم، یکی از مدیران ارشد سازمان جستجو و نجات بریتیش کلمبیا، گفت که او معتقد است این “اولین استفاده” از ویژگی جدید در بریتیش کلمبیا است.

هیچ سرویس تلفن همراهی در آنجا وجود ندارد، اما یکی از آنها اتفاقاً گوشی جدید اپل را داشت که SOS را در خود دارد و SOS را فعال کرد و طبق اطلاعات من، این اولین استفاده از SOS در بریتیش کلمبیا است. اگر آن‌ها این را نداشتند، اتفاقی که می‌افتاد در نهایت این است که خانواده یا کارشان می‌گفتند «هی، آنها ظاهر نشدند» و بنابراین منطقه جستجو از هر جایی که آخرین بار دیده شده‌اند تا جایی است که آنها را دیده‌اند. قرار بود دوباره باشد و این می توانست چند صد کیلومتر باشد.»

برای زمینه، یوچیم تخمین می زند که تیم او حدود 1700 تا 1800 جستجو در سال انجام می دهد. SOS اضطراری از طریق ماهواره در آیفون 14 می تواند به میزان قابل توجهی این تعداد را کاهش دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا