ویدئو

گیم‌پلی هورایزن فوربیدن وست

همان‌طور که سونی قول آن را داده بود، طی قسمتی جدید از سری برنامه‌های State of Play شاهد رونمایی بزرگ از گیم‌پلی «هورایزن فوربیدن وست» (Horizon Forbidden West) بودیم. بازی از همه نظر خبر گسترش قسمت نخست هورایزن را می‌دهد. از گیم‌پلی گرفته تا گرافیک و حتی موسیقی، همه چیز بهتر و بزرگتر شده است. با این حال، نکته‌ی دیگری هم در بخش بخش این نمایش بزرگ قابل مشاهده بود؛ اینکه هورایزن فوربیدن وست در پایه و اساس به‌عنوان یک بازی نسل جدید ساخته نشده است.

به گزارش فناوری برتر دیجیتال به نقل از دیجی کالا؛ چند  روز پیش بود که سونی خبر از برگزاری قسمت جدیدی از برنامه‌ی State of Play خود مختص بازی هورایزن فوربیدن وست را داد؛ روندی که چند سالی است برای بازی‌های بزرگ سونی دنبال می‌شود. ماه گذشته شاهد برنامه‌ای مختص Ratchet and Clank: Rift Apart بودیم. دیگر بازی‌های سونی اعم از «گوست آو سوشیما» یا «لست آو آس ۲» هم برنامه‌های State of Play مختص خود را داشته‌اند. سونی چند سالی است که در مراسم E3 یا دیگر رویدادهای تابستانی شرکت نمی‌کند و به جای آن‌ها، یکی دو بازی بزرگ خود را در قالب یک برنامه‌ی اینترنتی به نمایش می‌گذارد.

بدون شک نمایش گیم‌پلی هورایزن فوربیدن وست، دو سه هفته پیش از آغاز برنامه‌های تابستانی و رویدادهایی مثل E3 یا فستیوال بازی‌های تابستان، یکی از برنامه‌های بزرگ سونی به‌عنوان جایگزین E3 بوده است؛ تصمیمی که بازخوردهای بسیار مثبتی را برای سونی به همراه داشته است. نمایش هورایزن فوربیدن وست، به‌عنوان یکی از بازی‌های آینده‌ی سونی که عرضه‌اش برای زمانی نسبتا زودتر از بقیه‌ی ساخته‌های آن‌ها در نظر گرفته شده، به‌خوبی چشم‌های زیادی را به سمت پلی‌استیشن جذب کرد.

از همین حالا می‌توانیم انتظار داشته باشیم تا در طول یکی دو هفته‌ی آینده، دیگر بازی‌هایی که معرفی و نمایش داده می‌شوند از نظر گرافیکی با هورایزن فوربیدن وست مقایسه شوند؛ مقایسه‌ای که از همین حالا می‌توانیم به جرأت بگوییم، کاملا به نفع سونی، پلی‌استیشن ۵ و هورایزن فوربیدن وست خواهد بود. از نظر گرافیکی، هورایزن جدید چند سر و گردن بالاتر از دیگر بازی‌ها قرار می‌گیرد. قدرت فنی بالای بازی از همین حالا سایه‌ای بزرگ روی رونمایی‌های آینده انداخته است.

با این حال، جذاب‌ترین بخش نمایش گیم‌پلی هورایزن فوربیدن وست، گرافیک آن نبود. مکانیک‌های گیم‌پلی تازه، دشمنانی جدید با هوش مصنوعی عالی، سیستم‌های حرکتی متفاوت و مبارزاتی بزرگتر و سریعتر، هورایزن فوربیدن وست را به دنباله‌ای عالی برای قسمت اول آن تبدیل کرده‌اند.

می‌توانید این گیم‌پلی طولانی را در ادامه ببینید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا