تکنولوژی

گیتهای متروی مجرم یاب در چین

نرده های گردان جدیدی در یکی از خطوط متروی چین نصب شده که مجهز به دوربین دو چشمی است و از هرگونه کلاهبرداری برای نپرداختن هزینه سفر جلوگیری می کند.

به گزارش البرز فاوا نیوز به نقل از مهر، متروی پکن بخش مهمی از هاب حمل و نقل کشور است و همچنین زمینه ای مساعد برای نمایش فناوری های جدید را فراهم می کند.

در آگوست سال جاری میلادی شرکت «ال جی دیسپلی» اعلام کرد نمایشگرهای شفاف او ال ای دی ۵۵ اینچی برای قطارهای مترو شنژن و پکن فراهم کرده است. اکنون نیز خط ۵ مترو پکن از یک پروژه پایلوت رونمایی کرده که شامل چند فناوری و محصول هوشمند است. یکی از این موارد «نرده های گردان هوشمند» است که در یکی از ایستگاه های این خط نصب شده است.

به طور معمول نرده های گردان مترو بزرگ هستند و با استفاده از حسگرهای اشعه افراد را شناسایی می کنند اما دقت کمی دارند و مشکلات زیادی به وجود می آورد مانند گیر کردن مسافران در آنها. اما دروازه های جدید مجهز به دوربینهای دو چشم هستند و می توانند به دقت افراد و اشیا را شناسایی کنند. به این ترتیب ایمنی افراد رعایت می شود.

همچنین نرده های گردان جدید مجهز به سیستم ردیابی شیوه های کلاهبرداری و عدم پرداخت هزینه است. به عنوان مثال این سیستم اجازه نمی دهد  افراد از جهت مخالف نرده ها عبور کنند، یا همزمان چند نفر از دروازه گذر کنند. در کنار این موارد ابزار جدید قادر به ثبت تصاویر افراد است.

نسل جدید نرده های گردان عرض ۱۸۰ و طول ۱۴۰۰ میلی متری دارند و علاوه بر قابلیت های گفته شده می توانند بلیت را کنترل کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا