تکنولوژی

کاهش زمان ارزیابی شرکت‌های دانش بنیان به یک ماه

رئیس مرکز شرکت‌ها و مؤسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری از کاهش زمان ارزیابی شرکت‌ها برای اخذ تاییدیه دانش بنیانی خبر داد و گفت: قرار است این پروسه از سه ماه به یک ماه تقلیل یابد.

فناوری برتر دیجیتال به نقل از مهر؛ دکتر رضا اسدی فرد، در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: بررسی و ارزیابی شرکت‌ها برای اخذ تاییدیه دانش بنیانی، دو الی سه ماه به طول می‌انجامد که درصدد هستیم با توجه به شعار امسال و کاهش روند ارزیابی، سرعت دانش بنیانی را افزایش دهیم.

وی با تاکید بر اینکه بنا داریم طی مدت یک ماه تا ۴۰ روز اقدام به بررسی شرکت‌ها کنیم تا در پروسه دانش بنیانی قرار بگیرند، گفت: شرکت‌ها بر اساس سه معیار «تولید محصول دارای سطح فناوری بالا»، «میزان تسلط بر تولید» و «تولید یا ارائه خدمات بر اساس تحقیق و توسعه» مورد بررسی قرار می‌گیرند.

رئیس مرکز شرکت‌ها و مؤسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری با بیان اینکه معاونت علمی و فناوری محل هماهنگی و ارزیابی‌های شرکت‌های دانش بنیان است، گفت: اکنون در وضعیتی هستیم که برخی حوزه‌ها مثل کشاورزی و بهداشت فرایند اخذ مجوز طولانی دارند و همین موضوع در توسعه بازارشان تاثیر گذاشته است.

وی اضافه کرد: ما در معاونت علمی و فناوری در صدد هستیم با همکاری وزارتخانه‌ها روند اخذ مجوز در این دو حوزه را تسریع کنیم تا محصولاتشان به بازار برسد. همچنین حوزه نفت، گاز و پتروشیمی هم باید بازارهایشان را به روی شرکت‌های دانش بنیان باز کنند.

رئیس مرکز شرکت‌ها و مؤسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تاکید کرد: ما در معاونت علمی از دستگاه‌های دولتی کمک می‌خواهیم که موانع را کم کنند و از آن طرف این همکاری‌ها را ارزیابی می‌کنیم که بتوانیم بررسی‌هایمان را به رهبری و رئیس جمهور گزارش دهیم.

اسدی فرد خاطر نشان کرد: تلاش ما این است که همه را به همکاری بطلبیم؛ ما در معاونت علمی هماهنگ کننده هستیم و فعالیت‌هایی را هم باید مستقیماً انجام دهیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا