گیم

کال آو دیوتی و بتلفیلد در صدر پرفروش‌ترین بازی‌های ماه گذشته‌

به‌تازگی گروه معروف NPD جدول پرفروش‌ترین بازی‌ها در ماه نوامبر سال ۲۰۲۱ را منتشر و نتایج آن در مقایسه با سال قبل را بررسی و تحلیل کرده است. طبق بررسی‌های آن‌ها، هزینه‌ی مصرف‌کنندگان نسبت به آمار همین بازه در سال قبل با ۱۰ درصد کاهش به ۶٫۳ میلیارد دلار رسیده است.

فناوری برتر دیجیتال به نقل از دیجی کالا؛ با نگاهی به داده‌های سال تا به امروز، هزینه‌ها در حال افزایش است و با رشد ۹ درصدی به ۵۲٫۹ میلیارد دلار رسیده است. با این حال، فروش سخت‌افزار به‌ویژه در نوامبر امسال در ایالات متحده با کاهش ۳۸ درصدی نسبت به سال ۲۰۲۰ مواجه شد و به ۸۸۳ میلیون دلار رسید. البته این جای تعجبی ندارد چرا که در نوامبر سال قبل کنسول‌های نسل نهم عرضه شدند و طبیعی است که فروش سخت‌افزاری آن‌ها نسبت به امسال بیشتر باشد. به‌خصوص با توجه به اینکه هنوز مشکل کمبود کنسول نسبت به تقاضا احساس می‌شود. مت پیسکاتلا، تحلیلگر NPD، با اشاره به همین موضوع گفت که این پایین‌ترین مجموع فروش سخت‌افزاری از نوامبر ۲۰۱۶ است که دلیل آن هم کمبود موجودی کنسول‌های عرضه شده در بازار است.

با این حال، طبق آمار منتشرشده که سایت GameIndustry.biz آن را در دسترس قرار داده، کنسول نینتندو سوییچ همچنان پرفروش‌ترین کنسول ماه آمریکاست و حتی اگر بخواهیم آمار کل سال ۲۰۲۱۱ تا به این لحظه را حساب کنیم، سوییچ عملکرد بهتری از دیگر کنسول‌ها داشته است. این کنسول هیبریدی نینتندو در ماه نوامبر و در آمریکا ۱٫۳ میلیون دستگاه فروش داشته است. در واقع، برای دانستن آمار شگفت‌انگیز سوییچ باید گفت که در ۳۶ ماه اخیر در ۳۵ ماه کنسول سوییچ پرفروش‌ترین کنسول‌ ماه در آمریکا بوده است.

در زمینه‌ی فروش بازی‌ها، به‌صورت غیر شگفت‌آوری بازی کال آو دیوتی: ونگارد پرفروش‌ترین بازی ماه نوامبر بوده است. این چهاردهمین سال متوالی است که یک بازی کال آو دیوتی در ماه عرضه‌اش توانسته پرفروش‌ترین بازی آن ماه باشد. کال آو دیوتی ونگارد همچنین موفق شده پس از بازی کال آو دیوتی: بلک آپس کلد وار رتبه‌ی دوم پرفروش‌ترین بازی‌های سال ۲۰۲۱ تا به اکنون را داشته باشد.

کال آو دیوتی

رتبه‌ی دوم پرفروش‌ترین بازی‌های ماه نوامبر در آمریکا به بازی بتلفیلد ۲۰۴۲ رسیده است. پس از آن هم بازی Pokémon Brilliant Diamond and Shining Pearl در رتبه‌ی سوم قرار گرفته است. البته، این نکته لازم به ذکر است که فروش دیجیتالی بازی‌های نینتندو در این آمار محاسبه نشده است زیرا نینتندو آن‌ها را در دسترس قرار نداده. فورتزا هورایزن ۵ هم که در همین ماه عرضه شد و توانست موفقیت بسیاری را کسب کند، چهارمین بازی پرفروش‌ ماه نوامبر بوده است که طبق گفته‌ی مت پیسکاتلا این یک رکورد برای سری بازی فورتزا به حساب می‌آید.

نکته‌ی قابل‌توجه دیگر به بازی نقش‌آفرینی Shin Megami Tensei V اختصاص دارد. این اثر که در رتبه‌ی شانزدهم پرفروش‌ترین بازی‌های ماه نوامبر آمریکا قرار گرفته، بیش‌ترین فروش از نظر دلاری در ماه عرضه‌ی یک بازی از سری Shin Megami Tensei در طول تاریخ را به دست آورده است.

در نهایت، فروش لوازم جانبی ۲۰ درصد نسبت به سال قبل کاهش یافت و به ۲۵۸ میلیون دلار رسید که کمترین میزان فروش در ماه نوامبر از سال ۲۰۱۷ تا به امروز بوده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا