گیم

پلی‌استیشن ۵ اسلیم و دستی در سال جاری عرضه می‌شوند

کمپانی مایکروسافت در یک پرونده‌ی قضایی که به عنوان بخشی از نبرد حقوقی خود با کمیسیون فدرال تجارت ایالات متحده (FTC) بر سر خرید شرکت اکتیویژن بلیزارد ارائه شده، ادعا کرده است که سونی پلی‌استیشن ۵ اسلیم و دستی را قبل از پایان سال جاری عرضه خواهد کرد.

فناوری برتر دیجیتال به نقل از دیجی کالا؛ نام هر دو دستگاه در طول یک پاراگراف ارجاع داده شده‌اند تا نشان دهند که همانطور که FTC بحث می‌کند، نینتندو سوییچ با توجه به قیمتی که دارد، نباید در بازار جداگانه‌ای نسبت به ایکس‌باکس و پلی‌استیشن بر اساس قیمت در نظر گرفته شود. این نکته‌ای است که مایکروسافت مصمم به اثبات آن است تا بتواند به طور موثرتری جایگاه اعلام شده خود را به عنوان رقیب ضعیف در بازار کنسول حفظ کند.

به عنوان بخشی از استدلال خود، مایکروسافت خاطرنشان کرده که ایکس‌باکس سری اس ۵۰ دلار ارزان‌تر از مدل اولد سوییچ در ایالات متحده است و از نسخه‌ی دیجیتال پلی‌استیشن ۵ نیز تقریبا ۱۰۰ دلار ارزان‌تر است. اینجاست که این شرکت ابتدا به یک دستگاه معرفی نشده از سونی اشاره کرده و ادعا می‌کند که انتظار می‌رود یک پلی‌استیشن ۵ اسلیم در اواخر امسال عرضه شود.

در گذشته گزارشی منتشر شد مبنی بر اینکه سونی قصد دارد یک پلی‌استیشن ۵ باریکتر و سبک‌تر را در سال ۲۰۲۳ با درایو نوری قابل جداسازی عرضه کند. گفتنی است که پلی‌استیشن ۵ اسلیم تنها کنسول جدید سونی نیست که مایکروسافت مایل به اشاره کردن به آن است و گفته شده که سونی احتمالا نسخه‌ی دستی پلی‌استیشن ۵ را اواخر امسال با قیمت کمتر از ۳۰۰ دلار منتشر کند. این احتمالا به Project Q مرتبط است که قادر به اجرای بازی‌های پلی‌استیشن ۵ به صورت ریموت پلی است که البته فعلا قیمت مشخصی ندارد.

با این حال ادعاهای مایکروسافت را چیزی جز حدس و گمان نمی‌توان در نظر گرفت، زیرا تلاش می‌کند که استدلال‌های خود را علیه FTC تقویت کند. تصمیم‌ این سازمان در مورد قرارداد خرید اکتیویژن بلیزارد به زودی اعلام خواهد شد. در بریتانیا نیز درخواست تجدیدنظر مایکروسافت علیه‌ی تصمیم اداره‌ی تنظیم بازار برای جلوگیری از این قرارداد، قرار است اواخر این ماه آغاز شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا