فناوری اطلاعات

پروژه ابر یکپارچه راه حل تمرکززدایی محتوا از تهران

رئیس سازمان فناوری اطلاعات گفت: به منظور تمرکززدایی محتوا و خدمات از تهران و همچنین کاهش تاخیر پردازش داده پروژه ابر یکپارچه توزیع‌شده سراسری مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

فناوری برتر دیجیتال به نقل از مهر، محمد خوانساری در آیین افتتاح پروژه‌های بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات وزارت ارتباطات در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار کرد: به منظور توسعه اقتصاد دیجیتال قراردادی که در دولت قبل در حوزه خدمات ابری منعقد شده بود امروز مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

وی افزود: فضای ذخیره‌سازی ابری خوبی در اختیار شرکت‌ها قرار گرفته است. این سرویس‌ها مزیت‌های متعددی برای کاربران از جمله گیمرها و شرکت‌ها دارد که از جمله آن می‌توان به کاهش چشمگیر تاخیر ارسال داده اشاره کرد.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات بیان کرد: همچنین دولت در قالب ارائه سرویس‌های با کیفیت ای‌پی‌آی دو اپراتور خدمات الکترونیکی با عناوین بازارچه ای‌پی‌آی و حوض ای‌پی‌آی را راه‌اندازی کردیم و این دو اپراتور خدمات متنوعی را به کاربران ارائه می‌دهند.

وی خاطرنشان کرد: از مهم‌ترین ویژگی‌های پروژه ابر یکپارچه توزیع شده سراسری تمرکززدایی محتوا و خدمات از تهران در راستای اهداف شبکه ملی اطلاعات، شکل‌گیری، توسعه سکوی ارائه خدمات ابری توزیع‌شده در کشور، به‌روزرسانی مراکز داده، استفاده بهینه از منابع موجود و ارائه خدمات مورد نیاز کسب و کارهای نوپا به صورت یکپارچه و اقتصادی است.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات گفت: برآورد تقریبی سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در پروژه ابر یکپارچه توزیع‌شده سراسری مجموعا حدود ۲۰۰۰ میلیارد ریال است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا