موبایل

پایان کار گوشی‌های کوچک با آیفون ۱۴

کاربرانی که تمایل دارند گوشی با صفحه کوچک‌تر از ۶ اینچ داشته باشند معمولا به اپل مراجعه می‌کنند اما به نظر می‌رسد با عرضه آیفون ۱۴، دوران گوشی‌های مینی به پایان می‌رسد.

به گزارش فناوری برتر دیجیتال به نقل از ایسنا، شایعات زیادی وجود دارد مبنی بر این که پس از آیفون ۱۳ مینی، آیفون ۱۴ مینی عرضه نخواهد شد زیرا گوشی‌های کوچکتر خوب فروش نمی روند. ظاهرا در سری جدید آیفون، به جای مدل مینی یک مدل بزرگ آیفون ۱۴ مکس با صفحه بزرگ و همان مشخصات عرضه می‌شود.

اگر این شایعه درست باشد، موضوع قابل توجهی است زیرا نشان می دهد اپل از بازار گوشی‌های کوچک خارج می شود اما اپل تنها برندی نیست که چنین اقدامی را انجام می دهد.

ظاهرا برندها، گوشی‌های کوچک را دوست ندارند. اکثر برندها استفاده از نمایشگرهایی با اندازه ۶.۶ یا ۶.۷ اینچ را آغاز کرده‌اند و شرکتهایی مانند هواوی و ویوو گاهی پا را فراتر گذاشته و گوشیهای هفت اینچی عرضه کرده‌اند.

اگرچه شرکتهایی نظیر سامسونگ و گوگل گاهی گوشی‌های کوچک عرضه کرده‌اند اما هر دو شرکت با ورود اخیرشان به بخش پرچمدارها، از این بخش فاصله گرفته اند که نشان دهنده عدم علاقه به گوشی‌های کوچک است.

فراتر از سری آیفون مینی، تنها در دو بخش است که می تواند دستگاههای کامپکت را جست و جو کرد. بارزترین نمونه، مدلهای آیفون SE است که جدیدترین مدلش ظاهرا فروش خوبی نداشته است و همچنین سری سونی ایکسپریا ایس است که تنها در ژاپن فروخته می شود.

اگر اپل که اکنون هوادار بازار گوشی‌های کوچک است، تصمیم بگیرد دیگر چنین گوشی‌هایی تولید نکند، ناقوس مرگ برای این دستگاه‌های جمع و جور به صدا درمی‌آید.

بر اساس گزارش وب سایت تِک رادار، اگرچه اپل در استقبال از یک فناوری معمولا دیر عمل می کند و به عنوان مثال از ۵G با گذشت یک سال و نیم از معرفی این فناوری، استفاده کرد اما بسیاری از برندها تمایل دارند از اپل الگوبرداری کنند و تصمیم اخیر این شرکت برای حذف شارژر از جعبه گوشی‌، یک نمونه ساده است. اگر اپل تصمیم بگیرد تولید گوشی‌های کوچک را متوقف کند، بعید است شرکتهای دیگر بخواهند تولید گوشی‌های کوچک را آغاز کنند. همچنین تصمیم اپل بدون دلیل نیست و بر اساس این حقیقت است که کنار گذاشته شدن مدلهای کوچک به نفع مدلهای بزرگ، مطابق با خواسته خریداران برای داشتن یک تلفن هوشمند است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا