تکنولوژی

هواوی در تولید تراشه خودکفا می شود

فرایند احداث کارخانه تولید تراشه هواوی در چین تکمیل شده است تا به خودکفایی این کشور در حوزه نیمه رسانا کمک کند.

به گزارش البرز فاوا نیوز به نقل از مهر، چین تصمیم دارد در حوزه تولید تراشه به خودکفایی برسد و از اتکا به کشورهای دیگر بکاهد. در همین راستا هواوی به دستاوردهای مهمی رسیده است.

طبق گزارشی جدید ساخت نخستین کارخانه تولید تراشه هواوی داخل چین به طور رسمی تکمیل شده است. پروژه مذکور در مساحت ۲۰۸۹۰۰ هزار مترمربع ساخته شده و در «ووهان اپتیکز ولی سنتر» قرار دارد.

این کارخانه بزرگترین مقر تحقیق و توسعه هواوی در بخش مرکزی چین به حساب می آید و واحدهای تولیدFAB و واحدهای پشتیبانی مختلفی را در بر گرفته است. همچنین این کارخانه به عنوان مرکز قابلیت های اپتیکال شرکت، مرکز تحقیق و توسعه پایانه هوشمند و برخی دیگر از فناوری های نوین هواوی به حساب می آید.

پس از تکمیل این پروژه نخستین کارخانه تولید تراشه هواوی درچین فعالیت تولیدی خود را آغاز می کند. به این ترتیب شرکت چینی مذکور می تواند زنجیره نیمه رسانای خود را  از طراحی و تولید گرفته تا تست و بسته بندی را انجام دهد.

البته این تنها کارخانه هواوی در چین نیست. طبق گزارشی دیگر  این شرکت تصمیم دارد یک کارخانه تولید تراشه دیگر در شانگهای نیز بسازد.

ساخت این کارخانه پس از آن انجام شد که آمریکا هواوی را در فهرست سیاه وزارت بازرگانی قرارداد و تحریم هایی را علیه این شرکت وضع کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا