فناوری اطلاعات

هزار و ۷۰۰ روستای جدید به شبکه ملی اطلاعات متصل شد

وزیر ارتباطات گفت: هزار و ۷۰۰ روستای جدید را به شبکه ملی اطلاعات متصل شد و اکنون بیش از ۸۶ درصد از روستاهای کشور به شبکه ملی اطلاعات متصل هستند.

فناوری برتر دیجیتال به نقل از مهر، عیسی زارع‌پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در جریان سفر هیئت دولت به اصفهان به عنوان نماینده ویژه رئیس جمهور وارد شهرستان خور و بیابانک و نائین شد. او ابتدا با حضور در گلزار شهدای نائین به مقام شهدا ادای احترام کرد و به دیدار با خانواده شهدا رفت.

زارع‌پور سپس به جلسه شورای اداری شهرستان نائین رفت و اظهار داشت: در این سفر در جریان مشکلات شهرستان نائین قرار گرفتیم که مهم‌ترین مشکلات را با وزرا و معاونان رئیس جمهور پیگیری خواهیم کرد. دولت در دور اول سفرهای استانی برنامه دارد پروژه‌های نیمه تمام که سال‌ها طول کشیده را به اتمام برساند و در دور بعد پروژه‌های جدید تعریف کند، اما مسائل مهم و حیاتی خارج از برنامه مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: طی هشت ماه گذشته هزار و ۷۰۰ روستای جدید را به شبکه ملی اطلاعات متصل شد و اکنون بیش از ۸۶ درصد از روستاهای کشور به شبکه ملی اطلاعات متصل هستند و از خدمات شبکه می‌توانند استفاده کنند. سرعت اینترنت روزبه‌روز بهبود می‌یابد، اما مساله سرعت اینترنت تنها با توسعه ارتباطات مبتنی بر فیبر نوری در کشور حل می‌شود که این موضوع نیاز به برنامه بلند مدت و میان مدت دارد و این اقدام در دستور کار قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه «تاکنون نزدیک به یک میلیون پورت فیبر نوری FTTX یا فیبر نوری در کشور راه‌اندازی شده و پیش‌بینی می‌شود تا پایان دولت سیزدهم پوشش ۲۰ میلیونی در این زمینه را شاهد باشیم» تاکید کرد: این یعنی ۲۰ میلیون از خانوارهای کشور در صورت تمایل از فیبر نوری استفاده کنند و از سرعت حدود صد برابری سرعت میانگین فعلی بهره‌مند شوند.

زارع‌پور افزود: پیگیری می‌کنیم که مشکلات شهرستان نائین در شورای اداری استان مطرح شود البته بخش زیادی از مشکلات با پیگیری‌های قبلی مسئولان و نماینده شهرستان در لیست مصوبات سفر استان قرار گرفته است. این وعده را به مردم می‌دهم که تا پایان سال یا شهریورماه سال آینده روستاهای بالای ۲۰ خانوار به شبکه متصل شوند، در حال حاضر ۴۰ درصد از روستاها به شبکه متصل نیستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا