فناوری اطلاعات

نقشه گوگل به دردسر افتاد

قابلیت‌هایی که جدیدا در سرویس نقشه اپل (Apple Maps) عرضه شده است، از تلاش این شرکت برای شکست دادن نقشه گوگل (Google Maps) خبر می‌دهد.

به گزارش فناوری برتر دیجیتال به نقل از  ایسنا، اپل مدت‌هاست که با رقیبان نقشه خود در رقابت است و گاه به گاه، قابلیت‌های منحصری را برای جذب کاربران بیشتر عرضه کرده است. قابلیت‌های جدید سرویس نقشه اپل در  شش کشور عرضه شده‌اند.

این فهرست شامل کشورهای مجارستان، اسلوونی، اتریش، لهستان، جمهوری چک و کرواسی است. تجربه‌های جدید از سال ۲۰۱۸ برای کاربران آمریکایی قابل دسترس شده است و از آن زمان، این پوشش ۲۰ برابر گسترش پیدا کرده است.

قابلیت‌های جدید نقشه اپل شامل راهنمای خط، راهنمای زبان طبیعی و نگاهی به اطراف است. سازنده آیفون با افزودن تجربه‌های جدید به فواصل منظم، به آهستگی در حال رقابت پذیر کردن سرویس نقشه خود است. اپل اعلام کرده است همه این قابلیت‌های جدید، عناصر اساسی در ساخت نقشه از ابتدای کار هستند.

اپل مانند سایر غولهای فناوری بزرگ، همواره قابلیت‌های جدید را پیش از انتشار عمومی آنها، در نسخه آزمایشی بتا، امتحان کرده است. افشاگران فناوری و کارشناسان نقشه اپل، چند هفته پیش به قابلیت‌های جدیدی که در برخی کشورها منتشر شده است، اشاره کرده بودند. قابلیت‌های جدید نقشه اپل همچنین شامل دوربین کنترل سرعت و چراغ قرمز، مسیریابی با توقف‌های متعدد، هشدارهای خطرناک و جایگاه‌های شارژ خودروی برقی است.

بر اساس گزارش وب سایت گیزچاینا، این قابلیت‌ها، تجربه جدیدی را برای کاربران نقشه وعده می‌دهند. به عنوان مثال، قابلیت نگاهی به اطراف، تصاویر خیابانی سه بعدی اعجاب انگیزی را فراهم خواهد کرد و به کاربر، محیط پیرامون را نشان می‌دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا