فناوری اطلاعات

نشت ۱۲ ترابایت داده از توییتر و پلتفرم‌های دیگر

محققان سکیوریتی دیسکاوری و سایبر نیوز فاش کردند یک پایگاه از داده‌های لو رفته به حجم ۱۲ ترابایت را پیدا کرده اند.

به گزارش فناوری برتر دیجیتال به نقل از  ایسنا، یک پایگاه داده عظیم حاوی ۲۶ میلیارد داده لو رفته که گفته می‌شود مادر همه نشت‌های اطلاعاتی است، در یک صفحه بدون حفاظت، کشف شد.

طبق گزارش فوربس، این کشف احتمالا بزرگترین نشت داده در تاریخ بوده و شامل داده‌های حساس از پلتفرم‌هایی نظیر ایکس (توییتر سابق)، دراپ باکس، لینکدین، کانوا، تلگرام و ادوبی است. محققان امنیتی سکیوریتی دیسکاوری و سایبر نیوز، این نشت را شناسایی کرده و اعلام کرده که حجم داده‌های درز یافته، به ۱۲ ترابایت می‌رسد.

این محققان هشدار دادند که عوامل تهدید، ممکن است از داده‌های جمع آوری شده برای حملات مختلف مانند سرقت هویت، برنامه‌های فیشینگ پیشرفته، حملات سایبری هدفمند و دسترسی غیرمجاز به حساب‌های شخصی و حساس استفاده کنند.

طبق گزارش فوربس، محققان امنیتی خاطرنشان کرده اند سوابق اطلاعاتی انواع سازمان‌های دولتی آمریکا و سازمان‌های دیگر دیده می‌شود.

اما جنبه مثبت این کشف این است که به نظر می‌رسد بخش عمده این داده‌ها، جدید نیستند و شامل اطلاعات جمع آوری شده از رخنه‌ها و نشت‌های اطلاعاتی گذشته هستند. همچنین بسیاری از داده‌های بررسی شده، تکراری بوده‌اند. با این حال، وجود نام کاربری و کلمه عبور در داده‌های درز یافته، یک نگرانی بزرگ مانده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا