فناوری اطلاعات

مسابقه ای برای “باگ‌بانتی‌”های ایرانی

مسابقات کشف باگ و آسیب‌پذیری چالش جدیدی است که از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار می‌شود و طی آن فعالان این حوزه راهکارهای خود را برای کشف باگ‌های وب سایت‌ها ارائه خواهند کرد.

به گزارش البرز فاوا نیوز به نقل از ایسنا، طراحان پلت‌فرم‌های باگ‌بانتی با هدف توسعه بازار و افزایش تجربه متخصصان امنیت اطلاعات در فراخوانی فناورانه به چالش دعوت شدند. باگ‌ بانتی یا مسابقات کشف باگ و آسیب‌پذیری، برنامه‌هایی هستند که طی آن‌ یک وب‌سایت یا اپلیکیشن و حتی سخت‌افزار، سازمان یا توسعه‌دهنده برای کشف باگ‌های سرویس خود، به خصوص رخنه‌ها و باگ‌های امنیتی،‌ به افراد و هکرها پاداش و جایزه می‌دهد.

بر این اساس هم ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری طی فراخوانی اعلام کرده است که قصد دارد در برنامه‌ای حمایتی از پلت‌فرم‌های باگ‌بانتی حمایت کند. این فراخوان یک همکاری مشترک میان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و پلتفرم‌های باگ‌بانتی است. هر یک از پلتفرم‌های باگ‌بانتی ایرانی می‌توانند با ارسال اطلاعات در روال ارزیابی این فراخوان قرار گیرند.

حمایت‌های ارائه شده شامل «مشارکت با صاحبان پلتفرم‌های باگ‌بانتی برای توسعه امکانات و قابلیت‌های پلتفرم»، «مشارکت با مشتریان پلتفرم‌ها برای پرداخت جوایز مسابقات کشف آسیب‌پذیری»، «حمایت ویژه از متخصصان برتر (کشف بیشترین و موثرترین آسیب‌پذیری‌ها در جریان مسابقات)»، «حمایت از برگزاری دوره‌های آموزشی پیشرفته برای متخصصان حاضر در مسابقات» و «حمایت از برگزاری دوره‌های مشورتی برای سازمان‌های مشتری مسابقات کشف آسیب‌پذیری» می‌شود.

بر اساس اعلام مرکز اطلاع رسانی معاونت علمی، علاقه‌مندان برای شرکت در این فراخوان تا ۱۰ آذرماه فرصت دارند تا نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا