گیم

فروش نینتندو سوییچ بالاتر از PS3 و Xbox 360

شرکت نینتندو گزارش مالی سه‌ماهه‌ی گذشته منتهی به ۳۰‌ ژوئن را منتشر کرده و آمار و ارقام فروش کنسول نینتندو سوییچ و بازی‌های انحصاری این کنسول دستی را اعلام کرده است. بر اساس گزارش منتشر شده، میزان فروش کنسول نینتندو سوییچ از مرز ۸۹ میلیون عدد گذشته و خود را به جایگاه هفتم فهرست پرفروش‌ترین کنسول‌های بازی تاریخ رسانده است.

فناوری برتر دیجیتال به نقل از دیجی کالا؛ میزان فروش کنسول نینتندو سوییچ بین ماه‌های آوریل و ژوئن ۲۰۲۱، حدود ۴.۴۵ میلیون واحد بوده که ۳.۳۱ میلیون واحد، مربوط به نسخه‌ی اولیه کنسول و ۱.۱۴‌ میلیون واحد هم مربوط به نسخه‌ی لایت است که قیمت پایین‌تری دارد؛ به‌هرحال فروش کنسول در سه‌ماهه گذشته به‌اندازه‌ای بوده که میزان فروش کل کنسول سوییچ از زمان عرضه تابه‌حال را به رقم ۹۰ میلیون نزدیک کند و با شکست میزان فروش پلی‌استیشن ۳، آن را به جایگاه هفتمین کنسول بازی پرفروش تاریخ برساند.

بر اساس گزارش منتشرشده، میزان فروش کنسول دستی نینتندو نسبت به سال گذشته افت کرده و نتوانسته با سه‌ماهه‌ی مشابه در سال گذشته رقابت کند. نینتندو باور دارد که انتشار بازی Animal Crossing: New Horizons در سال گذشته، تأثیر جدی روی میزان فروش کنسول داشت و باعث ثبت رکوردهای باورنکردنی شد. عوامل مختلفی دست‌به‌دست هم داده تا میزان فروش کنسول نینتندو سوییچ حدود ۲۱.۷ درصد کاهش پیدا کند و موجب نگرانی سهام‌داران شود. انتشار گزارش مالی جدید، تأثیر منفی روی ارزش سهام این شرکت گذاشت و شاهد افت ۸ درصدی در یک روز بودیم که از ماه فوریه سال ۲۰۱۹ تابه‌حال، بی‌سابقه بوده است.

کنسول سوییچ با نزدیک شدن به فروش ۹۰ میلیون واحدی، خیز بلندی برای کسب مقام اول فهرست پرفروش‌ترین کنسول‌های بازی نینتندو برداشته است. صدر فهرست پرفروش‌ترین کنسول‌های نینتندو در اختیار کنسول Wii است که با فروش ۱۰۱‌ میلیون واحدی، فعلاً فاصله‌ی زیادی تا سوییچ دارد؛ اما این فاصله ممکن است تا آخر سال میلادی از میان رود و کنسول سوییچ رسماً خود را به‌عنوان پرفروش‌ترین سخت‌افزار ساخته‌شده توسط نینتندو بشناساند.

بخش آخر گزارش مالی شرکت نینتندو، به پرفروش‌ترین بازی‌های تاریخ سوییچ مرتبط است و بر اساس آمار اعلام‌شده، بازی ماریو کارت ۸ دلوکس (Mario Kart 8 Deluxe) پرفروش‌ترین بازی کنسول سوییچ است و تابه‌حال، بیش از ۳۷ میلیون نسخه از آن به فروش رفته است. بازی Animal Crossing: New Horizons بافاصله‌ی کمی در جایگاه دوم قرارگرفته و توانسته بالاتر از عناوین مشهور نینتندو مانند افسانه‌ی زلدا قرار بگیرد. سخت است باور کنیم که بازی افسانه‌ی زلدا حدود ۲۳ میلیون نسخه فروش داشته و جایگاهی پایین‌تر از عناوین دیگر دارد. در ادامه می‌توانید نگاهی به ۱۰ بازی انحصاری پرفروش کنسول سوییچ بیندازید.

  • Mario Kart 8 Deluxe
  • Animal Crossing: New Horizons
  • Super Smash Bros. Ultimate
  • The Legend of Zelda: Breath of the Wild
  • Pokemon Sword / Pokemon Shield
  • Super Mario Odyssey
  • Super Mario Party
  • Pokemon: Let’s Go, Pikachu! / Pokemon: Let’s Go, Eevee!
  • Splatoon 2
  • Ring Fit Adventure

گفتنی است بازی‌های جدید کنسول سوییچ مانند ماریو گلف، عملکرد رضایت‌بخشی نداشته و فروش آن‌ها پایین‌تر از حد انتظار بوده است. برای نمونه ماریو گلف تنها ۱.۳۴‌ میلیون واحد فروش داشته و Miitopia هم حدود یک‌میلیون که با میزان پیش‌بینی‌شده اندکی فاصله دارد. در مجموعه بیش از ۶۳۲ میلیون بازی از کنسول نینتندو سوییچ به فروش رفته که در نوع خودش، رقمی باورنکردنی است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا