گیم

سونی جزئیات پلی‌استیشن ۶ را با اکتیویژن به اشتراک نخواهد گذاشت

جیم رایان (Jim Ryan)، رئیس پلی‌استیشن، به تازگی اعلام کرده است که در صورت تایید قرارداد خرید اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت، سونی دیگر نمی‌تواند جزئیات سخت‌افزار کنسول آینده‌اش را با کمپانی سازنده‌ی کال آو دیوتی به اشتراک بگذارد.

فناوری برتر دیجیتال به نقل از دیجی کالا؛ رایان در صحبت با کمیسیون فدرال تجارت ایالات متحده که در حال حاضر درگیر مراحل قانونی برای جلوگیری از این معامله است، گفت که سونی به وضوح نمی‌تواند خطر دسترسی به این اطلاعات را توسط شرکتی که متعلق به رقیب مستقیمش است، بپذیرد. البته اظهارات رایان به آوریل امسال برمی‌گردد؛ زمانی که کمیسیون ذکر شده از مدیر عامل پلی‌استیشن در مورد اظهارات ارائه شده توسط سونی برای ارائه‌ی دیدگاه خود در مورد معامله سوال کرد. یکی از این نگرانی‌های سونی این است که فرآیند توسعه‌ی بازی‌هایش با اختلال مواجه می‌شود زیرا دیگر نمی‌تواند جزئیات محرمانه‌ای را درباره‌ی کنسول بعدی و در حال توسعه‌ی خود به اشتراک بگذارد.

در پرسش‌های بعدی، از رایان در مورد تأثیر اشتراک‌گذاری اطلاعات پرسیده می‌شود و اینکه اگر سونی دیگر از نزدیک با اکتیویژن در مورد بازی‌هایی مانند کال آو دیوتی همکاری نکند، چه چیزی ممکن است تغییر کند. البته پاسخ رایان در مورد آسیب احتمالی برگرفته از دانستن جزئیات پلی‌استیشن ۶ توسط مایکروسافت تا حد زیادی از نسخه‌ی عمومی اسناد دادگاه حذف شده است. با توجه به آنچه که در دسترس عموم است، به نظر می‌رسد که رایان پیشنهاد می‌کند که مایکروسافت انگیزه‌ی کمتری برای توسعه‌ی ویژگی‌های خاص پلی‌استیشن برای بازی‌های اکتیویژن خواهد داشت.

رایان در این باره گفته است:

من معتقدم که انگیزه‌ی اصلی مایکروسافت پس از این قرارداد، بهینه‌سازی کسب‌ و کار کلی ایکس‌باکس خواهد بود و نه تجارت بر مبنای اکتیویژن.

بخش دیگری از اسناد منتشر شده که بعضا ویرایش شده است، به خرید قبلی مایکروسافت، استودیوی سازنده‌ی ماینکرفت یعنی Mojang Studios، مرتبط است و نگرانی‌های آشکار سونی در مورد سطح دسترسی رقیبش به دانش توسعه‌ی کنسول پلی‌استیشن را مورد بحث قرار می‌دهد. در نهایت، از رایان خواسته می‌شود تا اهمیت اطلاعات مربوط کنسول‌ها را بیان کند که او با عبارت «بسیار حساس» پاسخ داده است.

در حالی که سال‌های نسبتا زیادی تا عرضه‌ی پلی‌استیشن ۶ باقی مانده است، اکتیویژن بدون شک برای آماده کردن بازی‌ها برای عرضه‌ در هنگام لانچ کنسول‌ها، به جزئیات اولیه از هر سخت‌افزار احتمالی نیاز دارد. با توجه به این موضوع، نگرانی سونی منطقی به نظر می‌رسد.

از طرفی به نظر می‌رسد که هیچ نشانه‌ای از به چالش کشیدن رایان در وضعیت مشابه وجود ندارد. در واقع مایکروسافت نیز ممکن است بخواهد با استودیوهای متعلق به سونی نظیر بانجی همکاری کند و در این صورت از ادعایی مشابه‌ی سونی رونمایی کند. در نهایت گفتنی است که کمیسیون فدرال تجارت به طور موقت با قرارداد اکتیویژن بلیزارد را مخالفت کرده؛ اقدامی که مایکروسافت از آن استقبال کرده است زیرا طبق نظر این شرکت، تصمیم نهایی ایالات متحده در مورد تصویب این معامله سریع‌تر مشخص می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا