تکنولوژی

سرمایه صندوق نوآوری و شکوفایی به ۱۰۰ هزار میلیارد تومان افزایش می یابد

رئیس جمهور اظهار داشت: حمایت‌ها از فعالیت‌های دانش‌بنیان باید بگونه‌ای برنامه‌ریزی شود که به تحول و سرعت بخشیدن به فرآیند اجرایی سازی قانون جهش تولیدات دانش بنیان در کشور بیانجامد.

فناوری برتر دیجیتال به نقل از معاونت علمی ریاست جمهوری، دومین جلسه شورای راهبری فناوری‌ها و تولیدات دانش بنیان عصر امروز سه‌شنبه به ریاست آیت‌الله دکتر سید ابراهیم رئیسی تشکیل شد.

در این جلسه با موافقت رئیس جمهور و تصویب هیئت امنای صندوق نوآوری و شکوفایی، میزان سرمایه این صندوق به مبلغ ۱۰۰ هزار میلیارد تومان افزایش یافت تا در صورت تامین و تخصیص منابع لازم، صرف حمایت از تامین مالی شرکت‌های دانش بنیان شود.

گزارش روند اجرای قانون جهش تولید دانش بنیان مبتنی بر تصویب ۱۱ آیین‌نامه تکلیفی در هیئت دولت نیز در این جلسه توسط معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رییس‌جمهور ارائه شد.

در ادامه جلسه دستورالعمل‌های ذیل قانون جهش تولید دانش بنیان در خصوص اعتبار مالیاتی تحقیق و توسعه، اعتبار مالیاتی سرمایه‌گذاری، سرمایه گذاری مشترک بانکی و صندوق نوآوری و شکوفایی در شرکت‌های دانش بنیان، و منع رقابت بخشهای دولتی و نهادهای عمومی غیردولتی با این شرکت‌ها به تصویب رسید.

رئیس جمهور در این جلسه در سخنانی بار دیگر بر عزم دولت در حمایت از فعالیت‌های دانش بنیان، در راستای اجرایی‌سازی کامل قانون جهش تولید دانش بنیان تاکید کرد و گفت: هر گونه حمایت از این بخش در حقیقت هزینه نیست، بلکه سرمایه گذاری است.

دکتر رئیسی اظهار داشت: حمایت‌ها باید بگونه‌ای برنامه‌ریزی شود که به تحول و سرعت بخشیدن به فرآیند اجرایی‌سازی قانون جهش تولید دانش بنیان در کشور بیانجامد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا