تکنولوژی

سامسونگ در حال توسعه نمایشگر هولوگرافیک برای موبایل

محققان یک سیستم هولوگرافیک با نمایشگری بسیار باریک ابداع کرده اند که در آینده به توسعه موبایل هایی با قابلیت نمایش ویدئوهای هولوگرافیک کمک می کند.

به گزارش البرز فاوا نیوز به نقل از مهر، محققان شرکت سامسونگ یک نمایشگر نازک هولوگرافیک ابداع کرده اند که زاویه مشاهده ویدئوهای ۳ بعدی را ۳۰ بار افزایش می دهد.

این نمونه یک شیشه بسیار نازک است که نمایش ویدئوهای هولوگرافیک در موبایل را در آینده ساده تر می کند. هولوگرافی یک فناوری تصویری جدید است که نور منتشر شده از یک شی را ثبت و به شکل سه بعدی  نمایش می دهد.

سامسونگ در حال توسعه نمایشگر هولوگرافیک برای موبایل

تصاویر هولوگرافیک برخلاف ۳ بعدی به کاربر اجازه می دهند حرکت کند و چشم اندازهای مختلف از زوایای متفاوت را بررسی کند. برای توسعه این فناوری محققان از نمایشگرهایی برای نمایش یک ویدئو تمام صفحه با کیفیت۴K استفاده کردند. در این ویدئو یک لاک پشت در حال شناکردن دیده می شود و با استفاده از یک صفحه کلید از زوایای مختلف قابل بررسی است.

البته نمایشگرهایی  برای عرضه ویدئوهای هولوگرافیک هنوز به طور انبوه به بازار نیامده اند که دلیل آن قابلیت رصد تصویر در یک زوایه محدود، تجهیزات سنگین و قدرت رایانش بالا است.

سامسونگ در حال توسعه نمایشگر هولوگرافیک برای موبایل

اما محققان سامسونگ  همراه همتایان خود در دانشگاه سئول برای حل این چالش ها از یک واحد مخصوص استفاده کردند که شامل یک منحرف کننده پرتو و یک پردازشگر ویدئو هولوگرافیک بود.این واحد زاویه مشاهده ویدئو هولوگرافیک را ۳۰ بار بیشتر کرد  و از سوی دیگر ساختار موجبر پراشنده(diffractive waveguide architecture) به باریک شدن نمایشگر کمک می کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا