فناوری اطلاعات

سامانه هوشمند نظارت بر سبدگردان‌ها راه‌اندازی می‌شود

رییس اداره بازرسی نهادهای مالی خدمات‌دهنده، سرمایه‌گذاری و هلدینگ سازمان بورس از راه‌اندازی سامانه‌ای برای نظارت هوشمند بر نهادهای مالی دارای مجوز سبدگردانی خبر داد.

فناوری برتر دیجیتال به نقل از سازمان بورس، «علیرضا طالبی نمین» با بیان اینکه در یک سال و نیم اخیر مشغول راه‌اندازی سامانه‌ای برای نظارت بر نهادهای مالی دارای مجوز سبدگردانی بودیم، افزود: اکنون حدود ۹۱ نهاد مالی دارای مجوز سبدگردانی در بازار سرمایه مشغول به فعالیت هستند که تا پیش از راه‌اندازی این سامانه، نظارت به صورت بازدید حضوری و غیرمکانیزه انجام می‌شد.

وی بیان‌داشت: در یک سال و نیم اخیر اما جلساتی با کارگروه صنعت سبدگردانی، شرکت‌های نرم‌افزاری ارائه دهنده خدمات در بازار سرمایه و شرکت مدیریت فناوری بورس تهران داشتیم که در نهایت منجر به راه‌اندازی سامانه هوشمند نظارتی شد.

طالبی‌نمین بیان‌داشت: نتیجه جلسات ما تصمیم نهایی در راستای راه‌اندازی سامانه مذکور بود و در طول ماه‌های اخیر کارهای اجرایی و عملیاتی این سامانه انجام شد.

وی اظهار داشت: در نهایت از فردا (یکشنبه، ۲۰ فروردین ماه) همه نهادهای مالی دارای مجوز سبدگردانی موظفند تا اطلاعات مورد درخواست را از طریق شرکت‌های نرم افزاری خود به شرکت مدیریت فناوری بورس تهران ارسال کنند که پس از پالایش اطلاعات در سامانه نظارت بر نهادهای مالی دارای مجوز سبدگردانی در دسترس خواهد بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا