تکنولوژی

رونمایی آلفابت از پهپادهای مخصوص بار

شرکت وینگ (زیر مجموعه آلفابت) از پهپادهایی در اندازه مختلف رونمایی کرده که وظیفه آنها حمل بار است.

فناوری برتر دیجیتال به نقل از مهر، آدام وود ورث مدیر ارشد اجرایی این شرکت در یک پست وبلاگی در این باره نوشته است: ما در وینگ مدت زمان زیادی راصرف تفکر درباره انتقال محموله‌ها به شیوه هوایی می‌کنیم. برای حل مشکل ارسال محموله، نیازمند انواع مختلفی از وسایل نقلیه هستیم. یک هواپیمای ایده آل برای حمل یک شیشه دارو برای حمل یک گالن شیر مناسب نیست.

هنگام مهندسی پهپادهای جدید برای ارسال محموله باید در نظر داشت آن است که وزن بار باید ۲۵ درصد وزن وسیله نقلیه بی سرنشین باشد. بنابراین طراحی پهپادهای جدید براساس مجموعه‌ای از سیستم‌های هوانوردی، بخش‌های مختلف سیستم پیشرانه و مواد یکسان استفاده شده اند.

به این ترتیب می‌توان براساس یک زیرساخت تایید شده، هواپیماهای مختلفی ساخت که برای ارسال محموله‌های مختلف از غذا و دارو گرفته تا کالاهای دیگر مناسب است.

امروزها پهپادها با چالشی در حوزه وزن روبرو هستند بنابراین نمی‌توان از آنها برای ارسال همه محموله‌ها استفاده کرد. در حال حاضر سنگین‌ترین محموله قابل حمل توسط پهپاد ۲.۷ کیلوگرم است و به همین دلیل شرکت‌ها نمی‌توانند بارهای بزرگ را تحویل دهند.

البته شرکت وینگ هنوز مشخص نکرده این مشکل را به طور خاص حل می‌کند اما شرکت اشاره کرده جعبه‌های بزرگ را جابه جا می‌کند.

در بخشی از بیانیه وود ورث آمده است: در برخی موارد، ما چالش‌های آیرودینامیکی و در برخی دیگر راه حل‌هایی برای قراردادن یک جعبه بزرگ در هواپیمایی نه چندان عظیم را بررسی می‌کنیم. ما می‌توانیم پهپادهای کوچکی برای انتقال دارو در شهرها و پهپادهای بزرگ‌تری برای انجام ماموریت‌هایی در مسافت طولانی‌تر بسازیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا