فناوری اطلاعات

حمله سایبری به ۵۰ سازمان آمریکایی بیشترین خسارت را زد

به گفته مدیر شرکت «فایر آی» حمله سایبری به سازمان ها و شرکت های آمریکایی در اصل به ۵۰ سازمان بیش از بقیه خسارت زده است.

به گزارش البرز فاوا نیوز به نقل از مهر، شرکت امنیت سایبری که هک گسترده سازمان‌های آمریکایی را فاش کرد، معتقد است حمله سایبری مذکور ۵۰ سازمان را بیش از بقیه تحت تأثیر قرار داده است.

کوین ماندیا مدیر ارشد اجرایی «فایرآی» معتقد است هرچند در کل حدود ۱۸ هزار سازمان کد مخرب را در شبکه‌های خود کشف کرده اند اما در اصل ۵۰ سازمان بیش از بقیه خسارت دیدند.

وزارتخانه‌های خزانه داری، امنیت داخلی، دفاع و امور خارجه آمریکا از جمله اهداف حمله سایبری بوده اند. مایک پمپئو وزیر امورخارجه آمریکا، همچنین نمایندگان کمیته اطلاعات سنا، روسیه را عامل این هک می‌دانند.

ماندیا در مصاحبه‌ای با شبکه خبری سی بی اس گفت: این یک بازی ادامه دار در فضای سایبری است. به گفته او حمله به شرکت «سولار ویندز اوریون» (ابزار شبکه رایانه‌ها در مرکز این حمله سایبری) نشان می‌دهد این حمله از قبل طراحی شده بوده است.

ماندیا در این باره می‌افزاید: در ماه مارس هکرها کد مخربی را به رایانه‌ها افزودند. به این ترتیب ضعفی در شبکه ایجاد شد و همه آن را گرفتار کرد.

این در حالی است که روسیه ادعاهای اجرای حمله سایبری علیه سازمان‌های آمریکایی را بی اساس می‌خواند اما سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا همچنان روسیه را عامل آنها می‌دانند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا