فناوری اطلاعات

توییتر برای مشاهده توییت‌ها سقف گذاشت

توییتر محدودیت موقتی را برای تعداد توییت‌هایی که کاربران می‌توانند هر روز مشاهده کنند، اعمال کرد.

به گزارش فناوری برتر دیجیتال به نقل از  ایسنا، ایلان ماسک، مالک توییتر، در توییتی اعلام کرد به منظور مقابله با سطح شدید جمع آوری دیتا و دستکاری سیستم، کاربران احراز هویت نشده، می‌توانند روزانه حداکثر ۶۰۰ پست را مشاهده کنند، در حالی که مشترکان سرویس پولی توییتر بلو می‌توانند تا ۶۰۰۰ پست را ببینند. وی بعدا اضافه کرد که این محدودیت به ترتیب به ۸۰۰ و ۸۰۰۰ توییت، افزایش پیدا خواهد کرد اما مشخص نکرد که محدودیت‌های مذکور تا چه زمانی ادامه پیدا می‌کند.

حدود پنج ساعت بعد، ماسک این محدودیت را دوباره بازبینی کرد و سقف توییت‌های قابل مشاهده را به ترتیب به ۱۰۰۰ و ۱۰۰۰۰ توییت افزایش داد.

کاربران توییتر پس از دریافت اعلان‌هایی مبنی بر این که از سقف مجاز عبور کرده اند، روز شنبه مشکلات دسترسی به این سایت شبکه اجتماعی را گزارش کردند. طبق آمار وب سایت رصد قطعی “داون دتکتور”، تعداد گزارش‌های کاربران ساعت ۱۱ و ۳۰ دقیقه صبح به وقت نیویورک به حدود ۷۰۰۰ مورد رسید و سپس رو به کاهش گذاشت.

پس از اعلام تصمیم برای اعمال این محدودیت از سوی سایت، شکایت کاربران، یکی از موضوعات اصلی ترند شده در توییتر بود که با هشتگ “توییتر از کار افتاد” (TwitterDown) و “روحت شاد توییتر” (RIP Twitter) پست شدند.

این اقدام پس از محدودیت‌هایی صورت گرفت که هفته گذشته اعلام شدند. توییتر اعلام کرد کاربران بدون عضویت در توییتر، نمی‌توانند حساب‌های کاربری و توییت‌ها را مشاهده کنند. ماسک اعلام کرد این رویه، موقتی بوده و به منظور جلوگیری از جمع آوری گسترده داده‌ها از این سایت صورت می‌گیرد.

بر اساس گزارش بلومبرگ، ماسک از زمانی که توییتر را خریداری کرده است، مجموعه تغییراتی در این پلتفرم شبکه اجتماعی صورت داده است که قابل توجه‌ترین آنها، معرفی حساب‌های پولی با هزینه اشتراک ماهانه هشت دلار به نام “توییتر بلو” و قابلیت تولید محتوای اشتراکی توسط کاربران بوده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا