گیم

تریلر نسخه‌ی سوییچ Doom Eternal

نسخه‌ی سوییچ بازی Doom Eternal هفته‌ی آینده به صورت دیجیتالی روی این کنسول عرضه می‌شود. همانطور که انتظار می‌رفت، از نظر گرافیکی بازی بسیار متفاوت از نسخه‌های پلی‌استیشن، ایکس‌باکس یا کامپیوتر است، ولی گیم‌پلی عینا شبیه به بازی اصلی باقی مانده و نسخه‌ی سوییچ Doom Eternal در واقع از نظر محتوایی هیچ تفاوتی با بازی اصلی ندارد.

سری بازی‌های دووم از مهم‌ترین آثار اول شخص در تاریخ بازی‌های ویدیویی به‌شمار می‌روند. بعد از حدود یک دهه غیبت، این سری دوباره به صحنه بازگشته. به جرأت می‌توان گفت جدید ترین نسخه‌ی دووم که دووم اترنال نام دارد جزء بالارده‌ترین اکشن‌های اول شخص موجود به شمار می‌رود. این بازی پارسال عرضه شد و قرار بر این بود همانند قسمت قبلی خود، مدتی بعد از عرضه‌ی اولیه برای کنسول نینتندو سوییچ هم منتشر شود.

حالا تاریخ عرضه‌ی نسخه‌ی نینتندو سوییچ بازی دووم اترنال و اطلاعات کلی در مورد این نسخه مشخص شده. بر اساس وب‌سایت رسمی بازی دووم اترنال، این بازی به شکل دیجیتالی برای کنسول نینتندو سوییچ عرضه خواهد شد. هنوز برنامه‌ای برای عرضه‌ی این نسخه از بازی به شکل فیزیکی وجود ندارد. همچنین محتوای دانلودی «خدایان باستانی» (Ancient Gods) هم برای نسخه‌ی نینتندو سوییچ بازی دووم اترنال در دسترس خواهد بود.

البته مانند نسخه‌ی سوییج قسمت قبلی بازی دووم، نسخه‌ی نینتندو سوییچ این قسمت از بازی دووم هم با کاهش‌های گرافیکی فراوان همراه است. کنسول سوییچ قدرت بسیار کمتری در مقایسه با دیگر پلتفرم‌ها دارد. با وجود این که بازی دووم اترنال از نظر فنی به خوبی بهینه شده، گرافیک بالایی دارد و به‌عنوان یکی از سنگین‌ترین بازی‌های نسل فعلی شناخته می‌شود؛ در نتیجه اجرا کردن آن روی کنسول نینتندو سوییچ با کیفیت قابل‌قبول چالش بزرگی به‌شمار می‌رود.

وظیفه‌ی ساخت نسخه‌ی سوییچ بازی دووم اترنال به استودیوی «پنیک باتن» (Panic Button) سپرده شده. این استودیو وظیفه‌ی ساخت دیگر بازی‌های اول شخص بتسدا، یعنی نسخه‌ی قبلی بازی دووم و بازی‌های سری ولفنشتاین برای کنسول نینتندو سوییچ را به عهده داشته است. هنوز نسخه‌ی سوییچ بازی دووم اترنال عرضه نشده و از جزئیات آن خبری نداریم؛ اما در تریلر این بازی می‌توانیم به‌خوبی ببینیم که وضوح بازی به شکل قابل توجهی کاهش یافته و در این نسخه‌ی بازی از بافت‌هایی با کیفیت پایین‌تر و جلوه‌های بصری کمتری استفاده شده. سازندگان بازی اعلام کرده‌اند که این نسخه از بازی قرار است حدود ۱۸ گیگابایت حجم داشته باشد که به مراتب کمتر از بازی اصلی است. از حجم بازی هم می‌توانیم به این که منابع بازی کاهش کیفیت بزرگی داشته‌اند پی ببریم.

احتمال می‌دهیم این نسخه از بازی دووم همانند نسخه‌ی قبلی خود روی کنسول نینتندو سوییچ با وضوح تصویری کمتر یا مساوی با ۷۲۰p و نرخ فریم ۳۰ فریم بر ثانیه اجرا شود. البته با وجود این تغییرات در بازی برای کاهش کیفیت، هنوز هم بازی دووم اترنال زیبا است و یکی از بهترین گرافیک‌های موجود را روی کنسول نینتندو سوییچ را دارد.

می‌توانید تریلر نسخه‌ی سوییچ Doom Eternal را در پایین ببینید.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا