فناوری اطلاعات

بیش از ۴۰ میلیون نفر در کشور از پیام‌ رسان‌های داخلی استفاده می‌کنند

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه هم اکنون حدود ۶ میلیون خانوار و کسب وکارها از خدمات فیبرنوری با سرعت ۱۰۰ مگابایت برثانیه  استفاده می‌کند، از توسعه شبکه فیبرنوری درشهرهای مختلف کشور خبر داد.

فناوری برتر دیجیتال به نقل از ایسنا، عیسی زارع پور در حاشیه اجرای طرح ملی فیبرنوری منازل وکسب وکارها گفت: اجرای طرح توسعه فیبرنوری در برخی کلان شهرها شروع شده و امروز در سه شهرآمل، بابل و ساری در مازندران نیز اجرایی خواهد شد.

وی با تاکید براینکه توسعه شبکه فیبرنوری به شکل ریشه ای مشکلات مربوط به سرعت دهی اینترنت را در کشور برطرف خواهد کرد، افزود: تا هفته دولت سال ۱۴۰۳ و یا در نهایت پایان سال طرح فیبرنوری درکل مازندران اجرایی خواهد شد.

وی ادامه داد: این طرح به عنوان زیر ساخت شبکه ارتباطاتی است و برای چند دهه آینده کشور و سرعت اینترنت را تا ۱۰۰ برابر افزایش خواهد داد.

وزیرارتباطات وفناوری اطلاعات اضافه کرد: درحال حاضر مشترکان خانگی و کسب و کارهای شهرهایی که از خدمات فیبرنوری بهره مند هستند، می‌توانند تا سرعت ۱۰۰۰ مگابایت برثانیه را داشته باشند.

زارع پور با بیان اینکه درحال حاضر سرعت اینترنت در کشور ۱۰ مگابایت برثانیه است، تصریح کرد، کارنامه ارتباطات ثابت در کشور متاسفانه کارنامه خوبی نیست و کاری که امروز شروع شده باید ۱۰ سال قبل شروع می‌شد.

وی با بیان اینکه درحال حاضر بیش از ۴۰ میلیون نفر در کشور از پیام‌رسان‌های داخلی استفاده می‌کنند، گفت: این کار بزرگی هست که با تلاش شبانه روزی جوانان متخصص و نخبه اتفاق افتاد و وزارت ارتباطات نیز حمایت‌های بی‌سابقه‌ای را انجام داده است.

بیش از ۴۰ میلیون نفر در کشور از پیام‌رسان‌های داخلی استفاده می‌کنند

وزیرارتباطات وفناوری اطلاعات با تاکید براینکه وظیفه این وزارتخانه فراهم کردن زیرساخت های برای بهره مندی از شرایط مطلوب ارتباطی درکشور است، تصریح کرد، درحال حاضر بخش زیادی از کسب و کارهای مردم در بستر پیام رسان‌های داخلی انجام می‌شود و با توسعه شبکه‌های فیبرنوری در کشور تا دهه‌های آینده نیاز به هیچ زیرساخت دیگری نخواهیم داشت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا