فناوری اطلاعات

برگزاری مسابقات برنامه‌نویسی چالش‌های فناوری اطلاعات

هشتمین دوره مسابقات برنامه‌نویسی چالش‌های فناوری اطلاعات (ICT Challenge 8) در تاریخ ۲۱ و ۲۲ تیر ماه امسال برگزار می‌شود.

به گزارش فناوری برتر دیجیتال به نقل ازایسنا، هشتمین دوره مسابقات چالش‌های فناوری اطلاعات کشور با عنوان “ICT Challenge8” توسط دانشگاه صنعتی شریف و گروه فناوری اطلاعات شریف “Sharif  ICT Group”  و با حمایت استراتژیک معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و مرکز نوآوری فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه صنعتی شریف به صورت حضوری و در محل صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری برگزار می‌شود.

هدف اصلی برگزاری این مسابقات شناسایی برنامه‌نویسان و تیم‌های توانمند در کسب و کارهای مبتنی برICT  و اتصال آنها به بازار کار است.

ثبت نام در این مسابقات به صورت رایگان است و از ابتدای تیر ماه آغاز خواهد شد.

شرکت‌کنندگان در این مسابقات بدون هیچ محدودیتی در رشته تحصیلی و دانشگاه، محل اقامت، سن، جنسیت و … در این رویداد شرکت خواهند کرد و توانایی‌های خود را در برنامه‌نویسی و حل چالش‌های موجود در حوزه فناوری اطلاعات کشور به مسابقه خواهند گذاشت.

این رویداد فقط یک مسابقه نیست، بلکه محیطی را برای آموزش شرکت‌کنندگان در مسابقه به صورت عملی و همچنین مواجهه آن‌ها با چالش‌های واقعی فراهم می‌آورد.

در این مسابقه، شرکت‌کنندگان ‌با شرکت‌های بزرگ حوزه فناوری اطلاعات آشنا شده و فرصت‌های شغلی مناسب برایشان ایجاد می‌شود. همچنین می‌توانند توانمندی‌های خود را در رقابتی سالم با دیگران محک بزنند و نقاط قوت و ضعف خود را بیابند.

برای انتخاب چالش‌های مسابقه، کمیته فنی که مجموعه‌ای از شرکت‌های بزرگ و فعال در حوزه فناوری اطلاعات هستند، تشکیل می‌شود. اعضای این کمیته چالش‌ها و مسائل مد نظر خود را جهت ارائه در مسابقه مطرح می‌کنند. نهایتا مسائل مطرح شده تحت یک سری قوانین خاص در مسابقات ارائه خواهند شد.

با توجه به چالش‌های انتخاب شده، افراد فعال در حوزه مورد نظر، افراد مستعد و دارای ایده‌های خلاقانه و نوآورانه در راستای حل چالش مطرح شده جهت شرکت در رویداد شناسایی شده و دعوت می‌شوند.

مسابقات طی دو روز برگزار می شود. روز اول مسابقات مخصوص بررسی توانایی حل مسئله شرکت‌کنندگان و روز دوم مخصوص اجرای مراحل داوری و اختتامیه مسابقات است. افراد برتر در اختتامیه رویداد جوایز خود را دریافت خواهند کرد.

داورها و مربی‌ها در طول مسابقه علاوه بر داوری تیم‌ها و اشاره به اشتباهات و اشکالات، مشاوره‌های لازم را به آنها خواهند داد و این خود موقعیت یادگیری در محیطی صمیمی و دوستانه به صورت کاملا عملی را فراهم خواهد کرد.

علاقه‌مندان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت‌نام به وبسایت http://ictchallenge.sharif.ir مراجعه کنند و یا با دبیرخانه مسابقات به شماره
۰۲۱-۶۶۰۲۸۹۶۳-۵ تماس بگیرند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا