گیم

بتلفیلد ۲۰۴۲ یک پلتفرم آنلاین با پشتیبانی چندین ساله خواهد بود

مدیرعامل شرکت الکترونیک آرتز در حاشیه‌ی کنفرانس مالی بررسی وضعیت کسب‌وکار در طی سه ماه گذشته، صحبت‌های مهمی درباره‌ی مجموعه بتلفیلد و شماره‌های بعدی آن به زبان آورده است. بر اساس گفته‌های وی، انتشار یک بتلفیلد جدید به‌صورت دو سال یک‌بار، منطقی به نظر می‌رسد؛ اما به دنبال تبدیل این مجموعه به یک سرویس آنلاین است که تا چندین سال محتوای باکیفیت دریافت کند و طرفداران را سرگرم کند. این اتفاق با انتشار بازی بتلفیلد ۲۰۴۲‌ رخ خواهد داد و شاهد تغییرات گسترده‌ای خواهیم بود.

فناوری برتر دیجیتال به نقل از دیجی کالا؛ بازی بتلفیلد ۲۰۴۲ که تازه‌ترین شماره‌ی این مجموعه‌ی پرطرفدار است، مهرماه امسال و پس از گذشت سه سال از انتشار بازی Battlefield V منتشر می‌شود. اگر به شماره‌های پیشین نگاه کنیم، خواهیم دید که فاصله‌ی میان آن‌ها حدود دو سال بوده و برای نمونه، بازی بتلفیلد ۳ در سال ۲۰۱۱ منتشر شد و سپس بازی بتلفیلد ۴ در سال ۲۰۱۳ از راه رسید؛ این روند برای عناوین دیگر هم تکرار شده و الکترونیک آرتز، هیچ‌گاه به دنبال انتشار یک بازی سالانه مانند کال آو دیوتی نبوده است. اندرو ویلسون (Andrew Wilson) مدیرعامل الکترونیک آرتز در پاسخ به سؤالات خبرنگاران پیرامون بازی بتلفیلد ۲۰۴۲ گفت:‌

فکر می‌کنم باید به بتلفیلد همانند یک سرویس نگاه کنید؛ آنچه ما برای انتشار این بازی انجام می‌دهیم، در نوع خودش انقلابی است. در سوی دیگر ما بتلفیلد پورتال را معرفی کردیم که اجازه‌ی خلق محتوا توسط کاربر را می‌دهد. همچنین Hazard Zone‌ را معرفی کرده‌ایم و قرار است در ماه‌های آینده، خبرهای بیشتری از آن بشنوید. باید بدانید که (این تصمیمات) اساس و پایه‌ای محکم برای آینده‌ی بتلفیلد به‌عنوان یک سرویس آنلاین خواهد بود که در ادامه شامل یک نسخه‌ی موبایل و محتوای رایگان خواهد بود. اگرچه انتشار یک نسخه به‌صورت سالانه منطقی به نظر می‌رسد؛ اما تمرکز ما روی پشتیبانی ۳۶۵ روزه از بازی در هر پلتفرمی است که بازی‌کن می‌خواهد بازی را روی آن تجربه کند.

صحبت‌های مدیرعامل الکترونیک آرتز، نشان از تغییرات گسترده در مجموعه بتلفیلد دارد و به نظر می‌رسد که انتشار نسخه‌های سالانه و پشتیبانی کوتاه، جوابگو نخواهد بود و باید به بتلفیلد ۲۰۴۲‌ همانند یک سرویس آنلاین نگاه کنیم که تا چندین سال پشتیبانی خواهد شد. به‌تازگی شرکت‌های بازی‌سازی مختلفی، چنین استراتژی را اتخاذ کرده‌اند و بازی‌هایی مانند وارزون را به این شکل و به‌صورت رایگان منتشر کرده‌اند. بخشی از صحبت‌های آقای ویلسون به انتشار محتوای رایگان مربوط است و تعدادی آن را به معنی رایگان شدن نسخه‌های بعدی مجموعه‌ی بتلفیلد دانسته‌اند و ممکن است یک بخش از بازی بتلفیلد ۲۰۴۲، همانند وارزون به‌صورت رایگان در دسترس علاقه‌مندان قرار گیرد. این اتفاقی است که در مورد بازی هیلو اینفینیت هم رخ‌داده و می‌دانیم که بخش چند نفره آن برای همگان رایگان است.

زمان زیادی تا انتشار بازی بتلفیلد ۲۰۴۲ نمانده و قرار است نسخه‌ی آزمایشی بازی از فردا تا روز یک‌شنبه به‌صورت محدود منتشر شود. تنها افرادی که یک ایمیل از سوی الکترونیک آرتز دریافت کرده‌اند، قادر به شرکت در رویداد تست و بررسی بازی خواهند بود. نظر شما در مورد تغییرات بزرگ مجموعه‌ی بتلفیلد چیست؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا