گیم

بازی Lies of P در کمتر از ۱ ماه به بیش از ۱ میلیون نسخه فروش رسید

بازی دروغ‌های پی (Lies of P) یکی از عناوین بسیار جالب عرضه شده در سال ۲۰۲۳ میلادی است. این بازی توسط شرکت Round8 ساخته شده و از ابتدای کار به صورت رایگان برای مشترکین گیم‌پس در دسترس بود. دروغ‌های پی در سبک سولز لایک بوده و یک عنوان نسبتاً دشوار است. با این حال این‌طور که به نظر می‌رسد جامعه گیمرها از آن استقبال بسیار مناسبی کرده و این بازی فروش خیلی خوبی در ماه اول داشته است.

فناوری برتر دیجیتال به نقل از دیجی کالا؛ شرکت سازنده این بازی را روی پلتفرم‌های مختلفی عرضه کرد. در واقع، بازی Lies of P برای کنسول‌های نسل هشتم و نهم در دسترس بوده و از طرفی برای کامپیوتر نیز عرضه شد. این بازی داستان جذاب پینوکیو را به سبک خاص خود برای کاربران ارائه داده و یک طراحی بسیار زیبا و خاص دارد.

حال طبق چیزی که اعلام شده فروش بازی دروغ‌های پی از مرز ۱ میلیون نسخه عبور کرده و این میزان فروش در کمتر از ۱ ماه حاصل شده است. این رقم برای یک بازی توسعه‌یافته توسط یک شرکت جدید رقم بسیار خوبی است و نشان می‌دهد که Lies of P کیفیت بسیار بالایی داشته است، به همین دلیل هم گیمرها از آن استقبال کرده‌اند.

بازی Lies of P توانست توجه منتقدین را نیز به خود جلب کند. به این شکل که سایت IGN به آن نمره ۸ از ۱۰ را داد که امتیاز بسیار خوبی است. از طرفی این بازی با یک گیم‌پلی سریع و دشوار توانست طرفداران مجموعه سولز را به خود جذب کند. مخصوصاً اینکه دروغ‌های پی دارای سیستم دفع ضربات (Parry) مشابه به سکیرو بوده که طرفداران این بازی را به شدت ذوق‌زده کرد.

با توجه به موفقیتی که بازی Lies of P کسب کرد، از همان ابتدا هم احتمال می‌رفت که برای آن یک بسته الحاقی یا یک دنباله عرضه شود. چندی پیش بود که اعلام شد شرکت سازنده قصد استخدام چند نفر برای کار روی یک بسته الحاقی برای این اثر است. به همین دلیل احتمال قوت این شایعه‌ها بیشتر شده و احتمالاً شرکت سازنده به طور جدی به دنبال ساخت بسته الحاقی و گسترش بازی دروغ‌های پی است. شرکت سازنده هم اعلام کرد که به زودی یک نقشه راهبردی برای آینده‌ی روند توسعه بازی Lies of P عرضه خواهد کرد.

قسمت جالب ماجرا اینجاست که در انتهای بازی دروغ‌های پی یک ویدئوی کوچک وجود دارد که کفش های یاقوتی پوشیده شده توسط دوروتی در جادوگر شهر اوز را نشان می‌دهد و جمله‌ای را می‌گوید که با توجه به آن می‌توان به‌راحتی متوجه اشاره توسعه‌دهندگان به دنباله یا بسته‌ی الحاقی بازی شد. پس منطقی است که شرکت سازنده برای این بازی یک بسته الحاقی عرضه کند.

در کنار خبر ۱ میلیونی شدن فروش بازی دروغ‌های پی شرکت سازنده در یک بیانیه اعلام کرد که به زودی از برنامه آینده این بازی رونمایی خواهد کرد. همچنین رئیس شرکت Round 8 از طرفداران تشکر کرده و گفته که برای آینده بازی دروغ‌های پی برنامه‌های زیادی دارد.

با توجه به این اخبار موفقیت بازی Lies of P تنها ابتدای راه این بازی سولزلایک بوده و ماجرای آن همچنان ادامه دارد. شرکت سازنده قصد دارد همچنان آن را گسترش داده و محتوای بیشتری برای بازی دروغ‌های پی عرضه کند.  بازی دروغ‌های پی با دنیای بسیار جذابی که دارد پتانسیل زیادی برای ساخت یک محتوای جانبی دارد که امیدواریم شرکت سازنده به بهترین نحو از این پتانسیل استفاده کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا