موبایلکامپیوتر

اپل در کنار آی پدهای جدید خود از تراشه متمرکز بر هوش مصنوعی رونمایی کرد

اپل از آی پد پرو با تراشه M۴، آی پد ایر جدید با ۲ سایز و همچنین قلم جدید رونمایی کرده است.

فناوری برتر دیجیتال به نقل از مهر، اپل در مراسمی که دیروز برگزار شد از آی پد جدید خود رونمایی کرد. آی پد پرو جدید اپل نخستین دستگاهی است که تراشه M۴ در آن رونمایی شده است. همچنین آی پد ایر ارتقا یافته نیز در ۲ اندازه ۱۱ و ۱۳ اینچ رونمایی شد. در کنار این موارد چند اکسسوری جدید نیز رونمایی شدند که یکی از آنها اپل پنسل بود.

از مدت ها قبل تصور می شد نسخه جدید آی پد پرو مجهز به تراشهM۳ باشد اما اپل فراتر از انتظارت عمل کرد و تراشه جدید M۴ را در دستگاه به کار گرفت. به این ترتیب عملکرد آی پد پرو جدید ۵۰ درصد سریع تر از نسخه آن با تراشه M۲ است.

همچنین اپل برای نخستین بار در دستگاه های آی پد، پشتیبانی از حافظه پنهان پویا( dynamic caching)، ردیابی پرتو با شتاب سخت‌افزاری را در آی پد پرو M۴ ارائه کرده است.

اپل در کنار آی پدهای جدید خود از تراشه نوین اپل متمرکز بر هوش مصنوعی رونمایی کرد

از سوی دیگر در بخش مصرف انرژی نیز صرفه جویی شده است. اپل مدعی است تراشه M۴ می تواند عملکرد M۲ را با نصف انرژی مصرفی ارائه کند. اگر کاربر از تبلت برای فعالیت هایی استفاده کند که چندان پیچیده نیستند، عمر باتری طولانی تر می شود.

دیگر به روزرسانی های مهم در آی پد پرو فناوری جدید نمایشگر است که Tandem OLED نامیده می شود. همانطور که از نام آن پیدا است، فناوری مذکور شامل ۲ پنل او ال ای دی است که رویهم قرار گرفته اند. این بدان معنا است که تبلیت رنگ ها را درخشان تر نشان می دهد. دستگاه با وجود دو لایه پنل او ال ای دی همچنان نازک تر از پنل ال سی دی است. در کنار این موارد دوربین سلفی دستگاه نیز یک لنز ۱۲ مگاپیکسلی اولتراوای است. قیمت این دستگاه برای مدل ۱۱ اینچی ۹۹۹و برای مدل ۱۳ اینچی ۱۲۹۹ دلاراست. حافظه ذخیره هر دو ۲۵۶گیگابایت است.

اپل در کنار آی پدهای جدید خود از تراشه نوین اپل متمرکز بر هوش مصنوعی رونمایی کرد

تراشه نوین اپل متمرکز بر هوش مصنوعی

چیپ ست M۴ جدید اپل موتور عصبی دارد که روی یادگیری ماشینی و هوش مصنوعی متمرکز است. اپل مدعی است موتور عصبی مذکور می تواند ۳۸ هزار عملیات در ثانیه را ان جام دهد که ۶۰ بار سریع تر از موتورهای عصبی اولیه رونمایی شده در تراشه A۱۱است. ویژگی های هوش مصنوعی که M۴ محهز به آنها است شامل قابلیتLive Caption، ویژگی ایزوله سازی موضوع اصلی و حذف کردن پس زمینه ویدئو در Final Cut Pro و غیره است.

عرضه آی پد ایر با ۲ سایز

دستگاه آی پد ایر جدید نیز مجهز به تراشه M۲ است. این دستگاه در ۲ سایز ۱۱ و ۱۳ اینچ عرضه می شود. به همین دلیل ایر به صرفه ترین آی پد با نمایشگر بزرگ است. اپل ظرفیت حافظه دستگاه را به ۱۲۸ گیگابایت ارتقا داده است. قیمت پایه مدل ۱۱ اینچی ۵۹۹ و نسخه ۱۳ اینچی ۷۹۹ دلار است. در صورتیکه دستگاه به فناوری ۵Gمجهز باشد، ۱۵۰ دلار به قیمت دستگاه اضافه می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا