کامپیوتر

اولین کامپیوتر با صفحه نمایش رول شدنی OLED دنیا معرفی شد

جی اس چوی (JS Choi) مدیرعامل سامسونگ دیسپلی که یکی از زیرمجموعه‌های شرکت کره‌ای Samsung محسوب می‌شود، در جریان رویداد Innovation 2022 اینتل از نسل جدید نمایشگرهای رول شدنی و بسیار انعطاف‌پذیر رونمایی کرد.

فناوری برتر دیجیتال به نقل از شهر سخت افزار؛ وی با حضور بر روی صحنه یک تبلت ۱۳ اینچی OLED را به نمایش گذاشت که به این فناوری جدید مجهز شده بود و پس از کشیدن صفحه‌نمایش آن به سمت خارج، به یک تبلت ۱۷ اینچی تبدیل شد. با شهر سخت‌افزار همراه باشید.

سامسونگ با همکاری شرکت اینتل در حال کار بر روی نسل جدید رایانه‌های شخصی قابل‌حمل است که به صفحه‌نمایش رول شدنی مجهز خواهند بود.

در همین راستا، در جریان رویداد نوآوری ۲۰۲۲ شرکت اینتل، یک فرمت کامپیوتری جدید و غیرعادی به نمایش گذاشته شد که می‌توان نمایشگر ۱۳ اینچی آن را به سمت خارج کشید و اندازه آن را به ۱۷ اینچ افزایش داد.

مدیرعامل بخش توسعه صفحه‌نمایش شرکت سامسونگ (Samsung Display) با حضور بر روی صحنه از این نمایشگر جدید و رول شونده رونمایی کرد و آن را اولین نمایشگر ۱۷ اینچی کشویی OLED جهان برای رایانه‌های شخصی توصیف کرد.

وی در بخش‌هایی از سخنرانی خود به معرفی این فناوری جدید پرداخت:

ما مفتخریم که از اولین صفحه‌نمایش کشویی ۱۷ اینچی جهان برای رایانه‌های شخصی رونمایی کنیم. این دستگاه نیازهای مختلف کاربر از جمله یک صفحه‌نمایش بزرگ‌تر و قابل‌حمل را برآورده می‌کند. سامسونگ فناوری صفحه‌نمایش کشویی را به‌عنوان جایگزین نمایشگرهای تاشو برای رایانه‌های شخصی انتخاب کرده است که انعطاف‌پذیری بیشتری دارند.

این صفحه‌نمایش روش شدنی در بخش انتهایی پیرامون یک ریل فلزی پیچیده شده و کاربر می‌تواند با کشیدن این بخش به سمت خارج، از یک نمایشگر بزرگ‌تر بهره‌مند شود.

به گفته مدیرعامل سامسونگ دوران صفحه‌نمایش تاشو که در برخی گوشی‌های هوشمند مورد استفاده قرار گرفته است، به پایان رسیده و اکنون این فناوری جدید می‌تواند یک جایگزین مناسب در محصولات نسل بعد باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا