فناوری اطلاعات

اعطای “ای نماد” به مشاغل خانگی تسهیل شد

با اعلام رئیس دبیرخانه ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی وزارت کار، دارندگان مجوز مشاغل خانگی نیازی به دریافت پروانه کسب مجازی ندارند و اعطای ” ای نماد” به مشاغل خانگی دارای مجوز از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بدون نیاز به دریافت پروانه کسب از اتحادیه کسب‌وکارهای مجازی تسهیل و علمیاتی شد.

به گزارش فناوری برتر دیجیتال به نقل از ایسنا،برای انجام فعالیت در فضای اینترنت نیازی به دریافت مجوز یا نمادی نیست ولی اگر کسب و کاری در فضای مجازی راه‌اندازی کنید و قصد جلب اعتماد مشتریان را داشته باشید به دریافت مجوزهای کسب و کار اینترنتی حتما نیاز پیدا خواهید کرد. امروزه با افزایش روزافزون کسب‌وکارهای اینترنتی، جلب اعتماد کاربران به یکی از عوامل مهم و موثر برندسازی تبدیل شده است. از سوی دیگر با توجه به فضای بی حد و مرز اینترنت امکان برخی سوءاستفاده‌ها وجود دارد لذا با داشتن ای نماد می توان اعتماد کاربران به فروشگاه اینترنتی را افزایش داد چرا که ای نماد فروشگاه اینترنتی، شاخص مهمی در جهت تایید اعتبار یک کسب و کار اینترنتی خصوصا فروشگاه های آنلاین به شمار می‌رود.

ای نماد از سوی مرکز توسعه تجارت الکترونیک به کسب و کارها و فروشگاه های اینترنتی داده می‌شود و در حال حاضر مرجع صدور پروانه کسب و کار در فضای مجازی اتحادیه کشوری کسب‌وکارهای مجازی است اما در خصوص مشاغل خانگی دارای مجوز از وزارت کار این فرایند تسهیل شده است.

آنطور که رئیس دبیرخانه ستاد ساماندهی حمایت از مشاغل خانگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفته فرآیند اعطای ای نماد، با تصویب ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی و ابلاغ وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تسهیل شده است.

به گفته وی اعطای ای نماد به مشاغل خانگی دارای مجوز از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بدون نیاز به دریافت پروانه کسب از اتحادیه کسب‌وکارهای مجازی عملیاتی شده است.

همتیان با تأکید بر سیاست‌های دولت مردمی سیزدهم در زمینه تسهیل صدور مجوزها و بهبود محیط کسب‌وکار گفته با پیگیری‌های دبیرخانه ستاد ساماندهی حمایت از مشاغل خانگی وزارت کار از مرکز تجارت الکترونیک وزارت صنعت، معدن و تجارت، سرانجام در جلسه ۴۷ ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی تصویب و در تاریخ ۱۴۰۱/۹/۶ توسط وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ابلاغ شد که با هماهنگی‌های انجام‌شده اخیراً اجرایی شده است.

وی تصریح کرد: به این ترتیب متقاضیان مشاغل خانگی دارای مجوز از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سراسر کشور هنگام دریافت ای نماد در رسته‌های مرتبط، الزامی به دریافت پروانه کسب از اتحادیه کشوری صنف کسب‌وکارهای مجازی نداشته و صرفاً با ثبت اطلاعات مجوز مشاغل خانگی و استعلام برخط از وزارتخانه مذکور، به‌صورت کاملاً سیستمی ظرف حداکثر چند ساعت، ای نماد به آن‌ها اعطا خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا