فناوری اطلاعات

اطلاعات جدیدی از پیکسل واچ شرکت گوگل منتشر شد

در رویداد I/O شرکت گوگل، این کمپانی در کنار گجت‌های خود از پیکسل واچ رونمایی کرد که اطلاعات چندان زیادی از آن را در اختیار کاربران قرار نداد.

به گزارش فناوری برتر دیجیتال به نقل از سرگرمی، بر اساس اطلاعات منتشر شده گوگل قصد دارد پاییز سال جاری از ساعت هوشمند خود رونمایی کند. بعضی از منابع تایید کرده‌اند این دستگاه تا پایان ماه اکتبر به بازار عرضه خواهد شد.

بنابر این موضوع چند ماه زمان تا عرضه رسمی این گجت باقی مانده و در این مدت اطلاعاتی از مشخصات پیکسل واچ در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت. گفته می‌شود تراشه این گجت پوشیدنی توسط سامسونگ طراحی شده و Exynos 9110 نامیده می‌شود.

پردازنده قبلی گجت‌های پوشیدنی گوگل در سال ۲۰۱۸ به‌روزرسانی شد و یک پردازنده ۱۰ نانومتری محسوب می‌شد. به همین دلیل است که Pixel Watch می‌تواند یک گجت انقلابی برای کمپانی گوگل باشد.

امروز یک منبع معتبر خبر قرار گرفتن تراشه سامسونگ در این دستگاه را به صورت رسمی تایید کرد و اطلاعات جدید‌تری را در اختیار کاربران قرار داد. این اطلاعات جدید از وجود دو پردازنده در ساعت هوشمند گوگل خبر می‌دهد و این موضوع باعث یادآوری پردازنده Snapdragon Wear 4100+ SoC می‌شود.

وجود دو تراشه در ساعت هوشمند بسیار باعث افزایش کارایی آن می‌شود؛ زیرا دومین پردازنده بسیار کم مصرف است و وظیفه آن پشتیبانی از ویژگی‌هایی مثل نمایشگر همیشه روشن یا تغذیه بعضی از سنسورها است.

این موضوع باعث می‌شود مصرف دستگاه بسیار کاهش پیدا کند و دلیل این کاهش مصرف انرژی غیر فعال بودن تراشه اول است. زمانی که از این ساعت هوشمند استفاده می‌شود، تراشه اول فعال می‌شود و هنگام روشن بودن نمایشگر و نشان دادن زمان تنها دومین پردازنده مورد استفاده قرار می‌گیرد. این غیر فعال بودن پردازنده اول باعث می‌شود مصرف انرژی تراشه‌ها کاهش پیدا کند.

انتظار می‌رود این دستگاه به رم ۱.۵ یا ۲ گیگابایتی مجهز شود. اکنون اکثر دستگاه‌ها از چنین میزان رم‌هایی استفاده می‌کنند، در کنار این موضوع پیکسل واچ به حافظه داخلی ۳۲ گیگابایتی مجهز خواهد شد. این دستگاه یک منبع برای ذخیره اطلاعات است که می‌توان از آن استفاده کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا