تکنولوژی

آمریکا به دنبال قانون‌گذاری در مورد چت جی پی تی (Chat GPT)

دولت بایدن روز سه شنبه از بررسی نظرات عموم مردم برای وضع قوانینی در مورد سیستم‌های هوش مصنوعی و چت جی پی تی (Chat GPT) خبر داد.

فناوری برتر دیجیتال به نقل از مهر، علت این تحول آن است که ابهامات و سوالاتی در مورد تأثیر هوش مصنوعی بر امنیت ملی و نظام آموزش وجود دارد.

چت جی پی تی، یک برنامه هوش مصنوعی است که اخیراً به دلیل توانایی نوشتن پاسخ‌های سریع به طیف گسترده‌ای از سوالات توجه عموم را به خود جلب کرده است.

این امر نگرانی‌هایی را در کنگره ایجاد کرده، زیرا چت جی پی تی با ۱۰۰ میلیون کاربر فعال ماهانه به سریع‌ترین برنامه کاربری در تاریخ از نظر سرعت رشد تبدیل شده است.

اداره ملی مخابرات و اطلاعات، یک آژانس وزارت بازرگانی که به کاخ سفید در مورد سیاست‌های مخابراتی و اطلاعاتی مشاوره می‌دهد، با هدف بررسی “مکانیسم پاسخگویی” هوش مصنوعی، خواهان دریافت اطلاعات در این مورد است.

این آژانس می‌خواهد بداند آیا اقداماتی وجود دارد که می‌توان برای اطمینان از اینکه سیستم‌های هوش مصنوعی قانونی، مؤثر، اخلاقی، ایمن و قابل اعتماد هستند، انجام داد یا خیر.

سیستم‌های هوش مصنوعی مسئول می‌توانند مزایای زیادی به همراه داشته باشند، اما تنها در صورتی که به پیامدها و آسیب‌های احتمالی آن‌ها توجه کنیم. برای اینکه این سیستم‌ها به قابلیت‌های کامل خود دست یابند، شرکت‌ها و مصرف کنندگان باید بتوانند به آنها اعتماد کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا