تکنولوژی

آزمایش کامیون هیدروژنی سری ایکس ال تویوتا در آینده نزدیک

آزمایش کامیون هیدروژنی سری ایکس ال تویوتا در آینده نزدیک، تویوتا از تولید کامیون‌های هیدروژنی جدید خود از سری ایکس ال در آمریکای شمالی خبر داده است. آزمایش این کامیون‌ها در شهر لس انجلس انجام می‌شود.

به گزارش البرز فاوا نیوز به نقل از مهر، تولید اولین نمونه‌های آزمایشی کامیون‌های هیدروژنی تویوتا طی دو سال قبل صورت گرفته بود و این شرکت ژاپنی قصد دارد تا دامنه تولید و به‌کارگیری آنها را در آمریکای شمالی گسترش دهد.

تویوتا اولین بار در سال ۱۹۹۷ با تولید کامیون‌های هیبریدی برقی – گازوئیلی برای عرضه کامیون‌های پاک تلاش کرد و آزمایش کامیون‌های هیبریدی هیدروژنی – برقی را نیز آغاز کرده است. در شرایطی که در مورد امنیت سوخت هیدروژنی نگرانی‌های جدی وجود دارد، تویوتا سرمایه گذاری گسترده برای تولید کامیون‌های مجهز به این سوخت را آغاز کرده است.

در این کامیون‌ها از موتور ۸.۹ لیتری A۰۹C استفاده شده که ۳۶۰ اسب بخار قدرت دارد و مقدار گشتاور آن ۱۵۵۹ نیوتون متر است. انتظار می‌رود کامیون‌های ۲۵ تنی مذکور در نیمه اول سال ۲۰۲۱ روانه بازار شوند. قیمت کامیون‌های یادشده که آلایندگی زیست محیطی آنها صفر است، هنوز مشخص نشده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا