فناوری اطلاعات

آزمایش قابلیت ETA برای اشتراک‌گذاری فایل‌ها توسط واتساپ

واتساپ به تازگی قابلیت جدیدی تحت عنوان ETA را به اپلیکیشن خود افزوده است که زمان دریافت فایل را به گیرنده آن اعلام می‌کند.

فناوری برتر دیجیتال به نقل از شهر سخت افزار؛ واتساپ همچنان در حال گسترش قابلیت‌های پلتفرم خود بوده و پیش از این امکان ارسال فایل تا سقف حداکثر ۲ گیگابایت را آزمایش کرد. در همین رابطه واتساپ قصد آزمایش ویژگی جدیدی را دارد که هنگام ارسال فایل‌های با حجم‌ بالا بسیار مفید واقع می‌شود.

بر اساس گزارش‌های منتشر شده واتساپ مشغول آزمایش قابلیتی است که کاربران را از زمان رسیدن فایل‌های در حال ارسال مطلع خواهد کرد. در همین راستا برخی کاربران گزارش داد‌ه‌اند که هنگام ارسال فایل‌ها، واتساپ زمان رسیدن آن‌ها را نشان می‌دهد. بنابراین کاربران با این قابلیت بسیار کاربردی متوجه می‌شوند که چه زمانی فایل مد نظر آن‌ها به دست گیرنده می‌رسد.

گفته می‌شود که این قابلیت بسیار کاربردی از ماه قبل در اختیار کاربران نسخه‌ی دسکتاپ واتساپ قرار گرفته است و اکنون واتساپ آن را برای کاربران اندروید، iOS و نسخه‌ی وب تست می‌کند.

این پلتفرم محبوب در طی ماه‌های اخیر روی قابلیت‌های کاربردی زیادی کار می‌کند و قصد دارد که آن‌ها را در اختیار کاربران خود قرار دهد. گفته می‌شود  این شرکت قصد دارد تا رابط جدید دوربین واتساپ که از ماه‌ها قبل در دسترس کاربران iOS قرار گرفته بود را برای کاربران اندرویدی به ارمغان بیاورد.

این رابط کاربری جدید نسبت به قبل تغییراتی کرده که این تغییرات شامل یک ظاهر جدید در هنگام انتخاب فایل از گالری هم می‌شود. همچنین این پیام‌رسان در حال آزمایش قابلیت جدیدی است که کاربران می‌توانند بدون نیاز به ذخیره‌ شماره‌ موبایل‌ برای آن‌ها پیام ارسال کنند.

آزمایش قابلیت ETA برای اشتراک‌گذاری فایل‌ها توسط واتساپ

در همین راستا، نسخه بتای واتساپ برای اندروید به شما گزینه‌های متعددی را پس از لمس کردن یک شماره موبایل نمایش می‌دهد. ضربه‌ زدن بر روی یک شماره‌ی ذخیره نشده، سه گزینه‌ جدید را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

اگر کاربر در این پیام‌رسان حضور نداشته باشد، پس از لمس شماره او دو گزینه برای افزودن وی به لیست مخاطبان یا برقراری تماس با او پیشنهاد می‌شوند. در صورتی که این کاربر در واتساپ حضور داشته باشد، می‌توانید گزینه‌ی چت کردن با او را انتخاب کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا