تکنولوژی

Copilot دستیار هوش مصنوعی جدید ویندوز روش استفاده ما از رایانه هایمان را تغییر می دهد

مایکروسافت مدت زیادی است که برای آوردن دستیار هوش مصنوعی به ویندوز کار می کند. آنها برای اولین بار این کار را در ژانویه 2015 با کورتانا امتحان کردند، اما موفقیت آمیز نبود.

فناوری برتر دیجیتال به نقل از گیزموچاینا؛ کورتانا اخیرا پس از هشت سال تعطیل شد. با این حال، مایکروسافت با الهام از روند هوش مصنوعی که توسط ChatGPT آغاز شد، تصمیم گرفت دوباره تلاش کند.

آنها شروع به کار بر روی قابلیتی به نام Windows Copilot کردند. اکنون، آنها پیش نمایش اولیه Windows Copilot را منتشر کرده اند.

 مزایای استفاده از Windows Copilot چیست؟

زمانی که کورتانا برای اولین بار معرفی شد، بسیاری از مردم از ایده داشتن یک دستیار هوش مصنوعی برای کمک به آنها در انجام کارهای روزانه هیجان زده شدند. با این حال، این فناوری هنوز کاملاً وجود نداشت و کورتانا هرگز از پتانسیل کامل خود استفاده نکرد.

اکنون، مایکروسافت دوباره با Windows Copilot تلاش می کند. این دستیار جدید هوش مصنوعی در حال حاضر برای Windows 11 Dev Channel Insiders در حال پیش نمایش است. Copilot برای ارائه کمک بلادرنگ، کمک به کاربران در کارهایی مانند نوشتن کد، نوشتن ایمیل، و ایجاد ارائه طراحی شده است. با کلیک بر روی دکمه نوار وظیفه یا با استفاده از میانبر صفحه کلید WIN + C می توان به دستیار دسترسی پیدا کرد.

پس از فعال شدن، Windows Copilot به عنوان یک پانل در کنار صفحه ظاهر می شود. سپس کاربران می‌توانند دستوراتی مانند «Hello world» یا «باز کردن Microsoft Edge» به دستیار بدهند. سپس دستیار بقیه موارد را انجام می دهد و به طور خودکار مورد درخواستی را تایپ یا باز می کند.

علاوه بر ارائه کمک بلادرنگ، Windows Copilot همچنین می‌تواند از عادات و ترجیحات کاربران در طول زمان بیاموزد. این بدان معنی است که دستیار با استفاده بیشتر از آن دقیق تر و مفیدتر می شود. Windows Copilot هنوز در مراحل اولیه پیش نمایش است، اما این پتانسیل را دارد که یک ابزار بهره وری قدرتمند باشد. این دستیار مخصوصاً برای افرادی که به تازگی با ویندوز کار می کنند یا در استفاده از رایانه مشکل دارند مفید است.

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا