تکنولوژی

AMD استارت آپ Pensando را به قیمت 2 میلیارد دلار خرید

بر اساس گزارش‌های جدید، شرکت ای ام دی قصد دارد برای گسترش نفوذ خود در حوزه‌ی دیتاسنترها و سرورها شرکت استارت آپی Pensando را به ارزش حدود 2 میلیارد دلار خریداری کند.

فناوری برتر دیجیتال به نقل از شهر سخت افزار؛ همانطور که می‌دانید کمپانی AMD در حوزه‌ی تراشه‌های نیمه‌هادی فعالیت می‌کند و در سال‌های اخیر بخش بزرگی از پردازنده‌ها و تراشه‌ها مربوط به دیتاسنترها و سرورها در مقیاس بزرگ بوده است. در این زمینه هر چه مقیاس بزرگ‌تر شود، کارایی تراشه‌ها و پردازنده‌ها مهم‌تر می‌شود.

در این راستا شرکت ای ام دی امروز اعلام کرد قصد دارد استارت آپ Pensando که در حوزه بهینه‌سازی دیتاسنترها فعالیت می‌کند را با قیمتی در حدود 1.9 میلیارد دلار خریداری کند. از محصولات مهم این کمپانی جدید می‌توان به تراشه‌ای به نام Programmable Packet Processor اشاره کرد که راه عبور اطلاعات و داده‌ها را در سخت افزار را مدیریت می‌کند و با آزاد کردن CPU در زمان‌های ممکن، عملکرد تراشه را تا چندین برابر افزایش می‌دهد. به گفته‌ی خود شرکت Pensando محصول این استارت آپ در مقایسه با محصولات رقبایی چون Nutanix، VMware و Cisco بین 8 تا 13 برابر بهتر عمل می‌کند.

مدیر عامل شرکت AMD، خانم Lisa Su، در مورد خرید اخیر تیم سرخ بیان کرد که تصاحب شرکت Pensando به بخش مربوط به دیتاسنتر کمپانی AMD کمک می‌کند تا کارایی محصولات ما افزایش یابد.

مدیر عامل شرکت Pensando نیز مدعی شد این قرارداد موجب رشد سریع‌تر این کمپانی درون سازمانی بزرگ‌تر (AMD) می‌شود. وی همچنین عنوان کرد که پس از نهایی شدن این قرارداد به تیم دیتاسنتر AMD ملحق می‌شود.

تحلیل‌گران هم نظر مثبتی در مورد خرید جدید شرکت AMD داشته‌اند و این معامله را به نفع تیم سرخ خوانده‌اند. به گفته‌ی موسس شرکت تحلیل‌گر Moor Insight & Strategies، این خرید بخشی از نواقص AMD را جبران می‌کند و موجب می‌شود ای ام دی به عرصه‌ی NPU (واحد پردازش عصبی) و IPU (واحد پردازش زیرساخت) وارد شود و با شرکت‌هایی چون انویدیا، Marvell و اینتل رقابت کند.

برای آشنایی بهتر با استارت آپ Pensando لازم است بدانید این شرکت در سال 2017 کار خود را آغاز کرد و توانست از کمپانی‌های بزرگی چون Qualcomm Ventures و Hewlett Packard Enterprise بیش از 300 میلیون دلار سرمایه جذب کند. از مشتریان بزرگ این استارت آپ نیز می‌توان به Microsoft Azure، Oracle Cloud و Goldman Sachs اشاره کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا