گیم

یوبی‌سافت از پلتفرم NFT خود رونمایی کرد

پس از اینکه یوبی‌سافت مدتی پیش اعلام کرده بود که قصد دارد وارد عرصه‌ی ساخت بازی‌های مبتنی بر NFT شود، آن‌ها به‌تازگی در قالب تریلری اولین پیاده‌سازی فناوری بلاکچین را در یکی از بازی‌های خود با افزودن NFT (رمز غیرقابل‌معاوضه) به نسخه کامپیوترهای شخصی بازی گوست ریکان بریک‌پوینت (Ghost Recon Breakpoint) نشان دادند.

فناوری برتر دیجیتال به نقل از دیجی کالا؛ در اواخر این ماه، این ناشر معروف قرار است یک نسخه‌ی بتا از «یوبی‌سافت کوارتز» (Ubisoft Quartz) که پلتفرم جدید یوبی‌سافت برای به دست آوردن NFT است و آیتم‌های ظاهری مختلف درون بازی مانند سلاح‌ها و وسایل نقلیه را شامل می‌شود، اجرا خواهد کرد.

یکی از سخنگوهای یوبی‌سافت به سایت GamesIndustry.biz اعلام کرده است که NFT های آن‌ها همیشه فقط به آیتم‌های ظاهری و تزئینی مرتبط خواهد بود که تأثیری روی گیم‌پلی بازی نمی‌گذارند اما اگر بازیکنان آن‌ها را تاکنون به دست نیاورده باشند، بلوپرینت آن‌ها برایشان باز خواهد شد.

همچون هر بازی دیگری که مبتنی بر NFT ساخته شده باشد، هر NFT شماره سریال مخصوص به خود را دارد که در بازی قابل‌مشاهده است و می‌تواند به افراد دیگر در خارج از پلتفرم یوبی‌سافت فروخته شود. طبق گفته‌های این سخنگو، یوبی‌سافت برای چنین فروش‌هایی کارمزد تراکنش دریافت نخواهد کرد.

علاوه بر این، اگر بازیکنی از بازی بن شود، همچنان می‌تواند رمزهای غیرقابل‌معاوضه (NFT) خود را بفروشد اما نمی‌تواند در طول مدت بن شدنش، رمزهای غیرقابل‌معاوضه جدیدی را خریداری کند، چه بخواهد این کار را از طریق یوبی‌سافت کوارتز انجام دهد یا کانال‌های فروش ثانویه آن.

نیکلاس پوارد (Nicolas Pouard)، معاون آزمایشگاه نوآوری استراتژیک یوبی‌سافت گفت: ‌«یوبی‌سافت کوارتز اولین بلوک ساختمانی در چشم‌انداز جاه‌طلبانه‌ی ما برای توسعه یک متاورس واقعی است و آن هم بدون غلبه کردن بر محدودیت‌های اولیه بلاکچین برای بازی از جمله مقیاس‌پذیری و مصرف انرژی، نمی‌تواند متولد شود.» NFTهای یوبی‌سافت از اثبات سهام بلاکچین شبکه‌ی Tezos استفاده می‌کنند، به طوری که این شرکت می‌گوید که در مقایسه با تکنولوژی بلاکچین اثبات کار یک تراکنش از انرزژی ۳۰ ثانیه پخش ویدیو استفاده می‌کند.

یوبی‌سافت

همچنین اعلام شده است که برای استفاده از یوبی‌سافت کوارتز محدودیت سنی وجود دارد و حتما باید سن بازیکنان بالای ۱۸ سال باشد. درباره‌ی اینکه آیا یوبی‌سافت قصد دارد یوبی‌سافت کوارتز را به کنسول‌ها هم بیاورد یا امکان بازی به‌صورت بین پلتفرمی را برای آن فراهم کند، نماینده‌ی این شرکت می‌گوید: «یوبی‌سافت کوارتز هنوز در حال آزمایش است. در حال حاضر، ما روی عرضه‌ی آن برای یوبی‌سافت کانکت از طریق کامپیوترهای شخصی برای بازیکنان بازی گوست ریکان بریک‌پوینت تمرکز کرده‌ایم و بازخوردهای آن را گوش خواهیم داد.»

پس از اینکه یوبی‌سافت ویدیو معرفی یوبی‌سافت کوارتز و برنامه‌های خود برای بازی‌های مبتنی بر NFT را در یوتیوب منتشر کرد، با واکنش‌های بسیار منفی از سوی مخاطبان مواجه شد و درصد زیادی از بازیکنان در یوتیوب به آن ویدیو دیسلایک دادند. این موضوع در حدی بود که یوبی‌سافت ابتدا قابلیت دیسلایک دادن را غیرفعال و سپس ویدیو را از یوتیوب حذف کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا