تکنولوژی

گوگل به صورت رسمی بازی های اندرویدی را به ویندوز اضافه می کند

بنابر اعلام گوگل، این شرکت سرویس رسمی Google Play Games Beta را معرفی کرده است که به کاربران اجازه می‌دهد بازی‎های محبوب اندرویدی را روی کامپیوترهای ویندوزی خود اجرا کنند. این اقدام می‎توان تأثیر بزرگی بر آینده دنیای گیم اندروید داشته باشد.

فناوری برتر دیجیتال به نقل از شهر سخت افزار؛ استفاده از امولاتورها و شبیه‌سازها راهکاری است که به واسطه آن می‌توان از بازی‎ها یا نرم‌افزارهای یک پلتفرم روی یک پلتفرم دیگر استفاده کرد. برای مثال می‌توانید امولاتور اندروید را روی ویندوز اجرا کرده و بازی مد نظر خود در اندروید را روی محیطی شبیه‌سازی شده در اندروید، بازی کنید.

اما بنابر اخباری که ساعتی پیش منتشر شده و همانطور که یک ماه پیش در مراسم Game Awards اعلام شده بود، این شرکت به صورت رسمی اعلام نموده که نسخه بتا از سرویس Google Play Games برای ویندوز را به صورت رسمی منتشر می‌کند تا به کاربران اجازه دهد بازی‎های اندروید را روی کامپیوترهای ویندوزی اجرا کنند.

در حال حاضر این سرویس به صورت بتا و در کشورهای آسیای شرقی مانند کره جنوبی، تایوان و هنگ‎کنگ در دسترس کاربران قرار گرفته و به آنها اجازه می‎دهد روی کامپیوترهای ویندوزی خود بازی‎های محبوب Mobile Legends، Summoners War، State of Survival و  Three Kingdoms Tactics را اجرا کنند.

کاربران این مناطق می‎‌توانند با ثبت نام در این سرویس و دسترسی به نسخه بتا، نرم‌افزار جداگانه آن را دریافت کنند.  همچنین با استفاده از این سرویس امکان ادامه دادن به بازی بین دستگاه‎های اندرویدی، کروم بوک و ویندوزی وجود خواهد داشت.

در همین زمینه آرجون دایال، مدیر محصول در سرویس Google Play Games می‌گوید:

در این سرویس بازیکنان می‌توانند به راحتی بازی‌های موبایل مورد علاقه خود را در رایانه شخصی خود مرور، دانلود و بازی کنند و در عین حال از صفحه نمایش های بزرگتر با ورودی های ماوس و صفحه کلید نیز استفاده کنند. دیگر در هنگام جابجایی بین دستگاه ها امتیازات یا مراحل بازی خود را از دست نمی‌دهید. این سرویس تنها با پروفایل بازی‌های Google Play شما کار می کند و به همین خاطر، مشخصات آن در همه جا قابل بازخوانی است.

همانطور که می‎توان حدس زد بازی‎هایی که در Google Play Games لاگین کرده باشند با طی مراحل و کسب امتیازات در PC نیز آن امتیازات را منتقل خواهند کرد. گوگل تنها یک ماه پیش برنامه‌های خود را برای ورود بازی‌های اندروید به رایانه‌های شخصی اعلام کرده، اما هنوز مشخص نیست که این شرکت از چه فناوری برای اجرای بازی های اندروید بر روی رایانه های شخصی ویندوزی استفاده می‌کند.

گوگل به صورت رسمی بازی های اندرویدی را به ویندوز اضافه می کند

برنامه Google Play Games یک برنامه بومی ویندوز خواهد بود که مستلزم استریم بازی نخواهد بود. به همین دلیل این شرکت قرار است از امروز در وبسایتی که برای توسعه‌دهندگان این سرویس طراحی شده، اطلاعات مورد نیاز برای توسعه و هماهنگ‌سازی با این قابلیت را ارائه کند.

در نظر داشته باشید که مایکروسافت نیز چند ماه پیش و در رویداد معرفی ویندوز 11 به صورت رسمی اعلام کرد که امکان اجرای نرم‌افزارهای اندروید در ویندوز میسر خواهد شد. در واقع مایکروسافت با ساخت یک زیرسیستم ویندوز برای اندروید، امکان اجرای برنامه‌های اندرویدی از منابع مختلف را میسر خواهد کرد.

در این زمینه نیز همکاری گسترده‎ای بین مایکروسافت و آمازون به عنوان یک مارکت اندرویدی روی ویندوز میسر شده است و بعید نیز در آینده شاهد افزودن گوگل پلی استور به این بخش از ویندوز باشیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا